Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruchPamátky a kultura

Dotační programy Karlovarského kraje tentokrát nabízí podporu v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu

Od pondělí 5.12. je možné podávat žádosti o dotace do krajských dotačních programů, které podpoří oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Žadatelé mohou získat dotace na opravy a využití kulturních památek a památkově hodnotných projektů, na vydávání neperiodických publikací, podpořeny budou aktivity v cestovním ruchu v regionu či infrastruktura památek zapsaných na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Dotaci z programu „Podpora přípravy projektů opravy a využití kulturních památek a památkově hodnotných objektů“ lze použít výhradně na přípravu projektů opravy nebo využití objektů, které jsou ve špatném stavebně technickém stavu, jsou v rámci kraje ojedinělé, atraktivní z hlediska cestovního ruchu a přístupné veřejnosti. V programu je alokována částka ve výši 10 milionů korun. Maximální výše dotace pro jednoho žadatele je 500 tisíc korun, přičemž počet žádostí na jednoho žadatele není omezen.

Program „Podpora vydávání neperiodických publikací“ mabízí dotační prostředky, které je možné použít výhradně na vydání básnické sbírky, kroniky obcí, měst či zájmových spolků, fotografické publikace, knihy dokumentující uměleckou činnost, knihy dokumentující muzejní a archivační činnost, místopisné, geografické a cestovatelské publikace, historické knihy, překladatelské služby, vydavatelské služby, tiskařské služby, fotografické služby, grafické zpracování a rešerše. V dotačním programu je připraveno 500 tisíc korun. Každý z žadatelů můžu získat maximálně 50 tisíc korun, v rámci programu může podat jednu žádost.

V oblasti cestovního ruchu je připraven program s názvem Podpora aktivit v cestovním ruchu v Karlovarském kraji, v němž lze žádat o finance na podporu certifikovaný infocenter v Karlovarském kraji, destinačního managementu v regionu, dále na podporu řemeslné a zážitkové turistiky, podporu turistické infrastruktury v kraji a marketingových aktivit s tím spojených. Alokovaná částka činí 3 miliony korun. Maximální výše jedné dotace je 90 tisíc korun, pro okruh žadatelů z řad destinačního managementu pak 200 tisíc korun. Žadatel může podat maximálně dvě žádosti v rámci dotačního programu.

Krajský dotační program „Podpora památek zapsaných na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO“ nabízí žadatelům příspěvek, který mohou využít na financování předprojektové přípravy nebo realizaci infrastrukturního projektu v oblasti cestovního ruchu. Žadatelem  může být vlastník, správce,  vypůjčitel nebo nájemcem objektu či jeho části na území města Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Lázně Kynžvart a statku Hornického regionu Krušnohoří/Erzgebirge. Pro tento dotační program je alokována částka 6 milionů korun. Výše dotace na jednu žádost je minimálně 150 tisíc korun, nejvýše však 2 miliony korun. Žadatel může podat pouze  jednu žádost v rámci dotačního programu.

Příjem elektronických žádostí je stanoven v termínu od 6. 12. do 12. 12. 2022 do 16.00 hodin. Bližší informace k dotačním programům Karlovarského kraje jsou uvedeny na krajských webových stránkách.

Foto: Novinky.cz
Zdroj: Karlovarský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
515
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze