Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruch

  Jezero Most se chystá na letní sezonu

  Návštěvníky jezera Most letos čeká první letní sezona. Město se na ni zodpovědně připravuje a chystá několik novinek a vylepšení. Největší z nich je výstavba dvou stánků s terasou. Na terasách bude příjemné posezení a lidem se nabídne lákavý výhled na celé jezero. Stavba byla zahájena v dubnu a veřejnosti by měla sloužit ještě letos v létě. Kromě toho se buduje zázemí pro správce, kde budou sloužit Technické služby města Mostu, a rovněž veřejné toalety.
  Aby sezona u jezera proběhla se vším komfortem, bude na dolní části pláží instalováno padesát slunečníků a sto lehátek, která budou za poplatek. Ke dvacítce loni vysazených borovic přibude třicet dalších a na podzim dalších padesát stromů. Plochy, které nejsou zatravněné, se osadí trávou. Současně se provede odvodnění ploch pláží tak, aby voda z výsypky nevtékala přímo do prostoru sportovišť. Upraveny budou prostory mezi plážemi a sportovišti, rozmístěna plovoucí zařízení po jezeru a provedeny stavební úpravy parkoviště, které zajistí jeho bezbariérovost. Počítá se také s umístěním platebního automatu na parkoviště. K jezeru se od letošního května lidé dostanou i autobusem, na novou autobusovou zastávku zřízenou nedaleko pláží bude zajíždět linka číslo 16.
  Jezero Most bylo veřejnosti zpřístupněno 12. září loňského roku. Vodní plocha je rozdělena na tři zóny – pro koupání, bezmotorovou lodní dopravu a vodní sporty a klidovou zónu pro rozvoj místní fauny a flóry. Nacházejí se zde terasovité kamínkové pláže s přístupovými moly pro usnadnění vstupu do vody. Rodiny s dětmi potěší přítomnost dětského hřiště či stolů vhodných k hraní stolního tenisu a hřiště na plážový volejbal. Pro čtyřnohé návštěvníky jsou určeny zvláštní psí pláže. Pěší i cyklisté ocení 9 kilometrů dlouhý okruh. Na jižních svazích je 2,5 kilometru dlouhá naučná stezka, která mapuje průběh napouštění jezera. V prostoru pláží budou umístěny dva plovoucí objekty, které budou sloužit jako zázemí pro městskou policii a správce areálu. V místě napouštění bude pak realizováno kotviště, na kterému bude možné kotvit plavidla.
  Jezero je vhodné i k potápění. Voda se totiž vyznačuje vysokou průhledností až 8 metrů a velkou čistotou. Významný vliv na kvalitu vody má druhové složení rybí osádky, vyskytuje se zde 8 druhů ryb včetně dravých, jako jsou štiky a sumci. V důsledku řízené osádky zde ale není možný rybolov. Území kolem jezera Most patří k nejvýznamnějším zimovištím vodních ptáků v Česku. Jezero Most je veřejnosti volně přístupné.
  Zdroj: Město Most

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1082
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze