Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruch

Jezero Most se chystá na letní sezonu

Návštěvníky jezera Most letos čeká první letní sezona. Město se na ni zodpovědně připravuje a chystá několik novinek a vylepšení. Největší z nich je výstavba dvou stánků s terasou. Na terasách bude příjemné posezení a lidem se nabídne lákavý výhled na celé jezero. Stavba byla zahájena v dubnu a veřejnosti by měla sloužit ještě letos v létě. Kromě toho se buduje zázemí pro správce, kde budou sloužit Technické služby města Mostu, a rovněž veřejné toalety.
Aby sezona u jezera proběhla se vším komfortem, bude na dolní části pláží instalováno padesát slunečníků a sto lehátek, která budou za poplatek. Ke dvacítce loni vysazených borovic přibude třicet dalších a na podzim dalších padesát stromů. Plochy, které nejsou zatravněné, se osadí trávou. Současně se provede odvodnění ploch pláží tak, aby voda z výsypky nevtékala přímo do prostoru sportovišť. Upraveny budou prostory mezi plážemi a sportovišti, rozmístěna plovoucí zařízení po jezeru a provedeny stavební úpravy parkoviště, které zajistí jeho bezbariérovost. Počítá se také s umístěním platebního automatu na parkoviště. K jezeru se od letošního května lidé dostanou i autobusem, na novou autobusovou zastávku zřízenou nedaleko pláží bude zajíždět linka číslo 16.
Jezero Most bylo veřejnosti zpřístupněno 12. září loňského roku. Vodní plocha je rozdělena na tři zóny – pro koupání, bezmotorovou lodní dopravu a vodní sporty a klidovou zónu pro rozvoj místní fauny a flóry. Nacházejí se zde terasovité kamínkové pláže s přístupovými moly pro usnadnění vstupu do vody. Rodiny s dětmi potěší přítomnost dětského hřiště či stolů vhodných k hraní stolního tenisu a hřiště na plážový volejbal. Pro čtyřnohé návštěvníky jsou určeny zvláštní psí pláže. Pěší i cyklisté ocení 9 kilometrů dlouhý okruh. Na jižních svazích je 2,5 kilometru dlouhá naučná stezka, která mapuje průběh napouštění jezera. V prostoru pláží budou umístěny dva plovoucí objekty, které budou sloužit jako zázemí pro městskou policii a správce areálu. V místě napouštění bude pak realizováno kotviště, na kterému bude možné kotvit plavidla.
Jezero je vhodné i k potápění. Voda se totiž vyznačuje vysokou průhledností až 8 metrů a velkou čistotou. Významný vliv na kvalitu vody má druhové složení rybí osádky, vyskytuje se zde 8 druhů ryb včetně dravých, jako jsou štiky a sumci. V důsledku řízené osádky zde ale není možný rybolov. Území kolem jezera Most patří k nejvýznamnějším zimovištím vodních ptáků v Česku. Jezero Most je veřejnosti volně přístupné.
Zdroj: Město Most

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze