Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruchChytré město

  Jihočeská centrála cestovního ruchu spustila web pro zamilované páry

  Image

  Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) láká dalším skvělým projektem. Tentokrát se zaměřila na snoubence a připravila pro ně speciální web Svatba v jižních Čechách, kde mohou načerpat inspiraci pro svůj velký den. „Web nabídne snoubencům konkrétní místa, která jsou pro svatbu jako stvořená. A nejsou to jenom ta klasická a známá romantická místa, která z znáte z filmů. Náš kraj má takových míst nespočet a nový web je za vás objevil a přehledně prezentuje,“ řekl první náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř.

  V Jihočeském kraji každoročně uzavře sňatek okolo 3000 párů. Tak hovoří průměrná statistika za posledních pět let. Svatba ale není jenom slůvko „ano“. Jsou to několikaměsíční přípravy, které vyvrcholí ve svatební den zážitkem, na který se nezapomíná. Výběr správného místa pro svatební obřad a hostinu je v plánování zcela zásadní.

  Svědčí o tom i nebývalá návštěvnost Svatebního veletrhu, který se konal v sobotu 7. ledna na Výstavišti v českých Budějovicích. Právě zde představil první náměstek Talíř nový projekt JCCR Svatba v jižních Čechách: „Tento projekt přesně zapadá do naší dlouhodobé strategie, ve které se kromě klasického turismu chceme zaměřit i na specifické skupiny návštěvníků. A jednou z nich jsou právě svatebčané, protože každá svatba znamená desítky či stovky hostů, kteří si k jihu Čech vytvoří vztah, prožijí zde nezapomenutelné chvíle a budou se k nám rádi vracet. Proto jsme připravili tento web s databází nádherných míst, kde mohou novomanželé, jejich rodiny a přátelé svůj den D prožít. Osobně fandím všem lidem, kteří se rozhodnou uzavřít manželství. A protože je Jihočeský kraj k takovému životnímu kroku jako stvořený, přicházím i s touto nabídkou“.

  Jihočeská centrála cestovního ruchu si načasovala spuštění webu přímo na Svatební veletrh jako překvapení. Na podiu ho slavnostně otevřel spolu s náměstkem Talířem také ředitel JCCR Petr Soukup: „Cílem webu Svatba v jižních Čechách je zpřístupnit nabídku míst vhodných pro svatební obřad, a to už na tradičních nebo čím dál více oblíbených méně tradičních místech. Tato místa jsou průřezem všech devíti oblastí v jižních Čechách a jejich seznam stále rozšiřujeme. Pracujeme na tom, abychom zpřístupnili nová místa a zároveň usnadnili využití těch stávajících, pomáháme s vytipováním potenciálu a domluvení podmínek tak, aby právě ta vaše svatba v jižních Čechách mohla být jedinečná“.

  Z nabídky si tak můžete kromě klasik, jako je Hluboká nad Vltavou, Třeboň či Český Krumlov, vybrat i další historické skvosty, které možná ani neznáte a přitom jsou neokoukané a vynikají romantickou atmosférou. Uveďme třeba zámky Dačice, Bechyně, Kratochvíle nebo hrady Helfenburk, Borotín, Vítkův hrádek či Landštejn. Pokud snoubenci dávají přednost přírodě a venkovu, pak web nabízí Kraselovský dvůr, Terčino údolí či přírodní zahradu Anastázie. K mání je i široká paleta jihočeských měst, kde lze najít hezky vyzdobené svatební síně, dobové prostory a reprezentativní sály. Vybrat si lze i z mnoha kostelů a kostelíků. A tvůrci webu nezapomněli ani netradiční místa: „Ta jsou v posledních letech velmi oblíbená a Jihočeský kraj jich nabízí celou řadu. Ženich s nevěstou si tak mohou říct své ano na plachetnici přímo na hladině lipenské přehrady, v beduínském stanu, v indiánském teepee, ve vodárenské věži, v lékárně nebo na golfovém greenu,“ uzavřel náměstek Talíř

  Foto a zdroj: Jihočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

  Další článek
  Není lehké jít do UNESCO
  Image