Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruchPrůzkumy PROmo

Jihočeský kraj: Cestovní ruch opustila čtvrtina lidí

Ze zhruba 23 000 lidí, kteří na jihu Čech pracovali v cestovním ruchu, jich za první rok koronavirové pandemie odešla asi čtvrtina do jiných oborů. Jde o personál restaurací i turistické průvodce, může to zhoršit kvalitu služeb. Malí ubytovatelé v kraji mají na léto poptávku, z Rakouska a Německa je ale zájem nulový. Kraj chce podnikům pomoci, aby měly vlastní rezervační systémy. ČTK to řekl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Jaromír Polášek.
Z turistických průvodců přešlo podle Poláška asi 90 procent do jiných oborů. Systém kompenzací považuje ředitel za špatně nastavený. „Posuzují se jednotlivé žádosti, proces se zasekává. Sektor cestovního ruchu byl pod EET, stát věděl moc dobře, jaké tržby byly v roce 2019, podnikatelé tak mohli mít do týdne peníze na účtech, teď mají problém s cash flow,“ řekl ředitel.
Jeho slova potvrdil Jiří Falout, který v Lipně nad Vltavou provozuje 13 penzionů. Teprve před pár dny dostal kompenzaci nájemného za část loňského roku. „Peníze nejsou. Teď to platím ze svého, z úspor,“ řekl ČTK Falout.

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1390
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze