Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruch

Jižní Čechy jsou opět na špici zájmu turistů

Jižní Čechy jsou znovu na špici zájmu turistů. Naznačuje to průměrná obsazenost pokojů jihočeských ubytovacích zařízení na celé týdny. Ta v červenci dosáhla 72,11 procenta a byla nejvyšší v ČR. Za Jihočeským krajem se podle aktuální analýzy, kterou pro agenturu CzechTourism zpracovala společnost Data Rhymes, se umístily kraje Jihomoravský a Olomoucký. Nejnižší míru obsazenosti pokojů zaznamenala Praha.
„Ačkoli z těchto dat nelze predikovat, zda znamenají začátek restartu domácího cestovního ruchu, pro Jihočechy jsou nepochybně dobrou zprávou. Potvrzují nejen sílu značky Jižní Čechy, ale také dobré jméno, oblibu a důvěryhodnost našeho regionu mezi návštěvníky. To je velmi významné pro budoucnost. Současně ovšem musí kraj v efektivní a koncepční podpoře cestovního ruchu dál pokračovat,“ uvedl hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.
Za pravdu mu dávají i čerstvě zveřejněné údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ) hodnotící počet hostů v hromadných ubytovacích zařízeních v druhém čtvrtletí letošního roku. Podle nich navštívilo od začátku dubna do konce června jihočeský region celkem 149 884 hostů, z toho 138 497 domácích a 11 387 zahraničních, což představuje meziroční nárůst o 24,2 procenta. Z celorepublikového pohledu se jižní Čechy zařadily v této bilanci na třetí místo za Prahu a Jihomoravský kraj. Ve srovnání s druhým čtvrtletím 2019, dobou před covidem, je ovšem dosažená návštěvnost zhruba třetinová. Dramaticky rozevřené nůžky mezi počtem tuzemských a zahraničních hostů manažeři JCCR očekávali, a proto byla jejich pozornost zaměřena především na domácí klientelu. Tím se alespoň podařilo minimalizovat celkové ztráty cestovního ruchu v regionu.
Zdroj: Jihočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
437
Energetika
495
IT
361
Dotace a Finance
1350
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze