Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruchKultura

  Kandidatura Budějovic na Evropské hlavní město kultury má širokou podporu

  Záměr usilovat o prestižní titul Evropské hlavní město kultury (EHMK) schválilo v pondělí 10. května zastupitelstvo města téměř jednohlasně. Zdrželi se jen dva z přítomných zastupitelů. Hlasování v nejvyšším orgánu města potvrdilo širokou podporu kandidatury. Tu již deklarovali také zástupci Jihočeského kraje, se kterým chce město uzavřít memorandum o spolupráci. Podporu města v ambici o zisk tohoto titulu vyjadřují i zástupci kulturní obce a podnikatelů v cestovním ruchu.
  „Takto velká podpora zastupitelů jasně ukazuje, že kandidatura má velký potenciál. Při diskuzi mne potěšila chuť zastupitelů po vítězství. Jsme patrioti a takový titul by našemu městu rozhodně slušel,“ komentuje výsledek hlasování primátor Jiří Svoboda. „Město České Budějovice má připravenou řadu kulturních projektů, které můžeme takto propojit. Máme hardware, k němuž softwarem může být právě naše kandidatura na EHMK,“ dodává náměstek primátora Juraj Thoma.
  Podklady pro podání přihlášky začal zpracovávat spolek Budějovice 2028. Koordinační a současně zakládající tým na přípravách intenzivně spolupracuje s magistrátem města a dalšími subjekty. Vizí koordinátorů je co nejširší participace na přípravách přihlášky. Zapojit se mají veřejné instituce, podnikatelé v kultuře a cestovním ruchu, ale i široká veřejnost. Výsledkem příprav bude kromě přihlášky i vznik dlouhodobé kulturní strategie pro město. Radnice si od kandidatury slibuje také restart kultury a cestovního ruchu zasažených pandemií.
  Zdroj: Město České Budějovice

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1081
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze