Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruch

  Kudy z nudy: neobjevená místa

  Portál zviditelňuje města a obce a jejich památky a aktivity

  Zámek Mnichovo Hradiště a putování za Valdštejnem i Casanovou, keltský skanzen v Nasavrkách, první cisterciácký panovnický klášter v Čechách v Plasích, mladějovská úzkokolejka a průmyslové muzeum Mladějov, prohlídková trasa pod střechami chebských domů v Chebu. To jsou některé ze 42 dosud neobjevených skvostů, k nimž patří jedinečné turistické destinace jako hrady, zámky, kláštery či muzea v různých koutech českých a moravských regionů. Představila je a propaguje vládní agentura CzechTourism s cílem nalákat tuzemské cestovatele do míst, která jsou málo známá a méně navštěvovaná. Na výběru destinací spolupracovala agentura s kraji, které jednotlivá místa vytipovávají. Všechna jsou publikována na portálu www. kudyznudy.cz. Jak uvádí Jan Herget, ředitel CzechTourismu, obce a města mohou zdarma využít webového portálu, aby na něj umisťovaly informace o jejich turisticky atraktivních místech, ale i různých místních událostech, akcích, slavnostech, výročích.

  CzechTourism zároveň na tomto webovém portálu nabízí přehled nejnavštěvovanějších turistických cílů ČR za rok 2019 (www.tourdata. cz). Není překvapivé, že nejvíce lidí zamířilo v roce 2019 do Prahy a na Pražský hrad. Mezi Top 10 se ale umístily Dolní Vítkovice, Aqualand Moravia v jihomoravských Pasohlávkách či ZOO Zlín. Za rok 2020 se pořadí míst může změnit vzhledem k očekávané nižší návštěvnosti zahraničních turistů a zájmu Čechů poznat u nás něco nového.

  K praktickým informacím na www.kudyznudy.cz patří nabídka 100 výletů na nejzajímavější rozhledny. Patříme totiž mezi rozhlednové velmoci, aktuálně se uvádí, že je v ČR přes 400 rozhleden. Vzhledem k tomu, že značná část občanů letos nevyrazí zřejmě k moři, uvádí kudyznudy.cz přehled zajímavých míst ke koupání, ale především těch málo známých či bezplatných. Na webu jsou i čtenářské tipy na 25 netradičních míst ke koupání.

  Portál nabízí informace o slevách, voucherech a vstupech zdarma. „Ušetřete díky voucherům a slevovým kartám. Výhodné nabídky a tipy na turistické cíle pro letní dovolenou na rok 2020 každý den doplňujeme,“ upřesňují jeho tvůrci. (red)

  Portál Kudyznudy.cz

  V roce 2019 dosáhnul rekordní návštěvnosti 18 milionu lidí. K výsledkům přispěla marketingová kampaň a anketa Památka roku 2019. Má i významnou fanouškovskou základnu na facebooku, kde tuzemští cestovatelé sdílí zajímavosti a novinky. Počet fanoušků na něm přesáhl 480 tisíc.

  Institut turismu

  Poskytuje analytický a informační servis nejen pro potřeby agentury CzechTourism, ale také zájemcům z měst a obcí, odborné veřejnosti, pracovníkům destinačních organizací i odborníkům z akademické sféry. V roce 2019 došlo k posunu v zobrazování a vyhodnocování základních analytických dat Institutu turismu – rozvoj portálu Marketingový informační systém. Praktické informace najdete na www.czechtourism.cz/institut-turismu/.

  Průmyslové muzeu Mladějov

  Zámek v Mnichově Hradišti

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze