Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruch

Kudy z nudy: neobjevená místa

Portál zviditelňuje města a obce a jejich památky a aktivity

Zámek Mnichovo Hradiště a putování za Valdštejnem i Casanovou, keltský skanzen v Nasavrkách, první cisterciácký panovnický klášter v Čechách v Plasích, mladějovská úzkokolejka a průmyslové muzeum Mladějov, prohlídková trasa pod střechami chebských domů v Chebu. To jsou některé ze 42 dosud neobjevených skvostů, k nimž patří jedinečné turistické destinace jako hrady, zámky, kláštery či muzea v různých koutech českých a moravských regionů. Představila je a propaguje vládní agentura CzechTourism s cílem nalákat tuzemské cestovatele do míst, která jsou málo známá a méně navštěvovaná. Na výběru destinací spolupracovala agentura s kraji, které jednotlivá místa vytipovávají. Všechna jsou publikována na portálu www. kudyznudy.cz. Jak uvádí Jan Herget, ředitel CzechTourismu, obce a města mohou zdarma využít webového portálu, aby na něj umisťovaly informace o jejich turisticky atraktivních místech, ale i různých místních událostech, akcích, slavnostech, výročích.

CzechTourism zároveň na tomto webovém portálu nabízí přehled nejnavštěvovanějších turistických cílů ČR za rok 2019 (www.tourdata. cz). Není překvapivé, že nejvíce lidí zamířilo v roce 2019 do Prahy a na Pražský hrad. Mezi Top 10 se ale umístily Dolní Vítkovice, Aqualand Moravia v jihomoravských Pasohlávkách či ZOO Zlín. Za rok 2020 se pořadí míst může změnit vzhledem k očekávané nižší návštěvnosti zahraničních turistů a zájmu Čechů poznat u nás něco nového.

K praktickým informacím na www.kudyznudy.cz patří nabídka 100 výletů na nejzajímavější rozhledny. Patříme totiž mezi rozhlednové velmoci, aktuálně se uvádí, že je v ČR přes 400 rozhleden. Vzhledem k tomu, že značná část občanů letos nevyrazí zřejmě k moři, uvádí kudyznudy.cz přehled zajímavých míst ke koupání, ale především těch málo známých či bezplatných. Na webu jsou i čtenářské tipy na 25 netradičních míst ke koupání.

Portál nabízí informace o slevách, voucherech a vstupech zdarma. „Ušetřete díky voucherům a slevovým kartám. Výhodné nabídky a tipy na turistické cíle pro letní dovolenou na rok 2020 každý den doplňujeme,“ upřesňují jeho tvůrci. (red)

Portál Kudyznudy.cz

V roce 2019 dosáhnul rekordní návštěvnosti 18 milionu lidí. K výsledkům přispěla marketingová kampaň a anketa Památka roku 2019. Má i významnou fanouškovskou základnu na facebooku, kde tuzemští cestovatelé sdílí zajímavosti a novinky. Počet fanoušků na něm přesáhl 480 tisíc.

Institut turismu

Poskytuje analytický a informační servis nejen pro potřeby agentury CzechTourism, ale také zájemcům z měst a obcí, odborné veřejnosti, pracovníkům destinačních organizací i odborníkům z akademické sféry. V roce 2019 došlo k posunu v zobrazování a vyhodnocování základních analytických dat Institutu turismu – rozvoj portálu Marketingový informační systém. Praktické informace najdete na www.czechtourism.cz/institut-turismu/.

Průmyslové muzeu Mladějov

Zámek v Mnichově Hradišti

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
516
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
252

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze