Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruchDotace a FinancePamátky a kultura

Na opravy památek přidá Pardubický kraj tři čtvrtě milionu

Radní Pardubického kraje schvalovali tento týden dotace v programu podpory kultury a památkové péče. Rozdělili žadatelům 590 tisíc na opravy památek a dalších 140 tisíc musí projít schválením krajského zastupitelstva. Podle náměstka hejtmana Roman Línka jde často o havarijní stavy spojené se střešní krytinou památek, ale i další rekonstrukce.

Nejvyšší dotaci ve výši 150 tisíc korun dostanou v Žumberku na obnovu fasády kostela Všech svatých. Na havárii střechy památkového objektu na náměstí Míru ve Svitavách přispěje kraj stotisícovou částkou, stejně jako na opravu krovu a římsy u kostela sv. Máří Magdalény v Lázních Bohdaneč a výměnu střešní krytiny na přístavbě františkánského kláštera v Moravské Třebové. Opravu střechy řeší i dotace pro kostel sv. Gotharda ve Vysokém Chvojnu.

„Do zastupitelstva jsme doporučili dotace pro obce. Zajímavostí je třeba rekonstrukce věžních hodinových strojů ze staré radnice města Svitavy. O příspěvek na restaurování cenného kříže  sv. Anny požádalo město Skuteč. V této souvislosti bych chtěl vyzvat i nové starosty obcí, aby se ve svém okolí porozhlédli a případně využili této možnosti získat dotaci na opravu drobných objektů památkového charakteru například božích muk, smírčích křížů a podobných připomínek historie, které nemusejí být zapsané jako kulturní památka. Na jejich opravu kraj přidává při spoluúčasti obci až 50 tisíc korun,“ uvedl Roman Línek.

Foto a zdroj: Pardubický kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1390
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze