Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruchDotace a FinanceKultura

  Na opravy památek přidá Pardubický kraj tři čtvrtě milionu

  Radní Pardubického kraje schvalovali tento týden dotace v programu podpory kultury a památkové péče. Rozdělili žadatelům 590 tisíc na opravy památek a dalších 140 tisíc musí projít schválením krajského zastupitelstva. Podle náměstka hejtmana Roman Línka jde často o havarijní stavy spojené se střešní krytinou památek, ale i další rekonstrukce.

  Nejvyšší dotaci ve výši 150 tisíc korun dostanou v Žumberku na obnovu fasády kostela Všech svatých. Na havárii střechy památkového objektu na náměstí Míru ve Svitavách přispěje kraj stotisícovou částkou, stejně jako na opravu krovu a římsy u kostela sv. Máří Magdalény v Lázních Bohdaneč a výměnu střešní krytiny na přístavbě františkánského kláštera v Moravské Třebové. Opravu střechy řeší i dotace pro kostel sv. Gotharda ve Vysokém Chvojnu.

  „Do zastupitelstva jsme doporučili dotace pro obce. Zajímavostí je třeba rekonstrukce věžních hodinových strojů ze staré radnice města Svitavy. O příspěvek na restaurování cenného kříže  sv. Anny požádalo město Skuteč. V této souvislosti bych chtěl vyzvat i nové starosty obcí, aby se ve svém okolí porozhlédli a případně využili této možnosti získat dotaci na opravu drobných objektů památkového charakteru například božích muk, smírčích křížů a podobných připomínek historie, které nemusejí být zapsané jako kulturní památka. Na jejich opravu kraj přidává při spoluúčasti obci až 50 tisíc korun,“ uvedl Roman Línek.

  Foto a zdroj: Pardubický kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

  Další článek
  Není lehké jít do UNESCO
  Image