Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruch

  Naučná stezka podél Jizery

  Naučné stezky, které v posledních letech vznikají napříč celou republikou, patří bezesporu mezi nejzábavnější formy vzdělávání i aktivního poznávání přírody. Jedna taková v současnosti doplnila stezku pro pěší i cyklisty podél řeky Jizery v Semilech a je určená především pro rodiče s dětmi.
  Stezka má pět zastavení, včetně tří interaktivních naučných cedulí. Jednotlivá zastavení jsou orientována na informace o řece Jizeře, místní fauně a floře a nechybí na nich ani hravé prvky pro děti. Jedna z interaktivních tabulí nové naučné stezky nabízí možnost seznámení s ptáky žijícími v této lokalitě. Díky QR kodu u každého z obrázků si po jeho stažení mohou děti poslechnout zpěv konkrétního opeřence.
  Bc. Lena Mlejnková, starostka města Semily: „Velké poděkování na tomto místě patří Ing. Milanu Farskému, který se na realizaci naučné stezky podílel. Připravil podklady pro texty na naučných tabulích, zajistil fotografie a vybral motivy ke zobrazení – konkrétní stromy, ptáky a vodní živočichy, kteří se vyskytují přímo v okolí řeky Jizery, případně v Semilech. Stezka si klade za cíl naučně zábavnou formou přilákat veřejnost k zájmu o přírodu a o její ochranu.“
  Na jednotlivých interaktivních tabulích můžeme najít například pexeso s motivy stromů, tabuli znázorňující biotop řeky i s živočichy a mezi nejzajímavější prvky stezky patří tabule se zvuky ptáků. Naučná stezka navazuje na nově vybudovanou Bítouchovskou lávku, která byla dokončena v závěru minulého roku a je zároveň součástí projektu s názvem „Z údolí Jizery do údolí Bobru II“. Interaktivní tabule zpracovala firma Lesní svět, která stojí za realizací nedávno otevřené naučné stezky na nedalekém Škodějově.
  Zdroj: Semilské noviny

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

  Další článek
  Není lehké jít do UNESCO
  Image