Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruch

Naučná stezka podél Jizery

Naučné stezky, které v posledních letech vznikají napříč celou republikou, patří bezesporu mezi nejzábavnější formy vzdělávání i aktivního poznávání přírody. Jedna taková v současnosti doplnila stezku pro pěší i cyklisty podél řeky Jizery v Semilech a je určená především pro rodiče s dětmi.
Stezka má pět zastavení, včetně tří interaktivních naučných cedulí. Jednotlivá zastavení jsou orientována na informace o řece Jizeře, místní fauně a floře a nechybí na nich ani hravé prvky pro děti. Jedna z interaktivních tabulí nové naučné stezky nabízí možnost seznámení s ptáky žijícími v této lokalitě. Díky QR kodu u každého z obrázků si po jeho stažení mohou děti poslechnout zpěv konkrétního opeřence.
Bc. Lena Mlejnková, starostka města Semily: „Velké poděkování na tomto místě patří Ing. Milanu Farskému, který se na realizaci naučné stezky podílel. Připravil podklady pro texty na naučných tabulích, zajistil fotografie a vybral motivy ke zobrazení – konkrétní stromy, ptáky a vodní živočichy, kteří se vyskytují přímo v okolí řeky Jizery, případně v Semilech. Stezka si klade za cíl naučně zábavnou formou přilákat veřejnost k zájmu o přírodu a o její ochranu.“
Na jednotlivých interaktivních tabulích můžeme najít například pexeso s motivy stromů, tabuli znázorňující biotop řeky i s živočichy a mezi nejzajímavější prvky stezky patří tabule se zvuky ptáků. Naučná stezka navazuje na nově vybudovanou Bítouchovskou lávku, která byla dokončena v závěru minulého roku a je zároveň součástí projektu s názvem „Z údolí Jizery do údolí Bobru II“. Interaktivní tabule zpracovala firma Lesní svět, která stojí za realizací nedávno otevřené naučné stezky na nedalekém Škodějově.
Zdroj: Semilské noviny

Nejčtenější kategorie
Chytré město
437
Energetika
495
IT
361
Dotace a Finance
1350
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze