Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruch

  Odhalte krásu jihozápadních Čech

  Co mají společného šumavské slatě, vodáci na berounce či světoznámé pivo? přece plzeňský kraj!

  Máte rádi pivo? Pak rozhodně musíte zavítat do Plzně, kde k návštěvě láká nejen Pivovarské muzeum, ale i samotný pivovar. Velkým lákadlem je i nejvyšší kostelní věž v Čechách, tajuplné historické podzemí nebo třetí největší synagoga v Evropě. S dětmi zajděte do ZOO a DinoParku či do interaktivního centra Techmania. A pak už je jen na vás, kam se vydáte dále.

  Jižně od Plzně narazíte na zajímavé město Přeštice s barokním chrámem Nanebevzetí Panny Marie, vystavěným podle návrhu slavného Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Mimochodem, věděli jste, že právě toto město proslavil chov původního českého plemene prasat? V Klatovech najdete unikátní jezuitské katakomby, do Sušice se vydají sběratelé zápalkových nálepek a při návštěvě Tachova budete obdivovat unikátně zachovalé městské hradby. V Domažlicích vystoupáte na známou šikmou věž, abyste se pak s lahodnou chutí chodských koláčů na jazyku vydali dále. Kouskem Japonska překvapí zahrada u zámku Ronšperk v Poběžovicích, ve Světcích spatříte velkolepou jízdárnu, která měla být chloubou rodu Windischgrätzů.

  Milovníci technických památek by se měli stavit v Pňovanech. Protože právě u této obce překlenuje řeku Mži impozantní železniční most, který má podobného „kolegu“ až v daleké Číně. Za půvabem šlechtických sídel se vydejte do Zbirohu nebo na vodní hrad Švihov, kde se přenesete do slavné pohádky o Popelce, báseň Jana Nerudy vás zavede na hrad Velhartice a za Černými barony se vypravíte na Zelenou Horu u Nepomuku. Kouzlo dávných časů vás ovane na zřícenině hradu Rabí, kde Jan Žižka přišel o své druhé oko, za dávnými legendami se vydejte na Radyni či na Kašperk, který je nejtajemnějším hradem u nás.

  Za sportem a poznáním přírodních krás

  Plzeňský kraj je přitažlivý i zajímavostmi přírodními. Panenská krása Černého a Čertova jezera vás doslova uchvátí, svou magií a příslibem tajemna přitáhnou šumavské slatě. Při pohledu na pokroucené stromy v křivoklátských lesích pochopíte, proč se jmenují tak, jak se jmenují, a objevitelem dosud neprobádaného se můžete stát v Brdech. Při pohledu na unikátní Vchynicko-tetovský plavební kanál zjistíte, že do krajiny zapadá tak přirozeně, jako by ani nebyl vybudován lidskýma rukama. A až se budete toulat Domažlickem, pak vězte, že tady od pradávna vládli slavní Psohlavci. Plzeňský kraj je zároveň rájem vodáků, a když se k nim na Berounce či Otavě přidáte, zjistíte, že jste našli vášeň na celý život. Je i to mekka lyžařů, kteří nedají dopustit na putování na běžkách zasněženými pláněmi Šumavy či na skvělé sjezdy a uchvacující výhledy ve vyhlášených i skromnějších lyžařských střediscích.

  Knihy představují kraj nejen z nebe

  A je toho mnohem, mnohem více, co můžete při putování Plzeňským krajem objevit. Proto podlehněte pokušení a vydejte se sem v létě či v zimě, s partou přátel nebo rodinou. A pokud by vám to přece jen z nějakého důvodu nevyšlo, poznejte krásy tohoto úžasného kraje prostřednictvím neopakovatelných nebeských pohledů, které vám nabídnou knihy leteckých fotografií Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Rokycansko, Jižní Plzeňsko, Severní Plzeňsko a Plzeňsko z nebe. V plném proudu jsou i přípravy nové edice knih nazvané Čarovné Česko, která vám krásy naší země představí prostřednictvím těch nejkrásnějších fotografií od nadšených regionálních fotografů. Do tvorby těchto knih se můžete zapojit i vy, a to jak příspěvkem do textové části, tak i vlastními fotografiemi.

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze