Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruch

Pardubický kraj přispěje na Památník odboje v Žamberku

Krajští radní schválili na svém jednání dotaci pro Muzeum a vzdělávací centrum československých legií. To plánuje vybudovat Památník odboje v Žamberku.

„Měl jsem možnost se osobně seznámit s plány, které jsou připomínkou prvního a druhého zahraničního odboje v našem regionu. Stálá výstava bude mapovat činnost paraskupiny Barium, která v Žamberku od října 1944 působila a jejíž činnost byla ukončena bojem s příslušníky gestapa v lednu 1945. Kromě stálé výstavy je již nyní k vidění cyklus Anabáze bezejmenných brášků, který se skládá z originálních grafik legionáře Oty Matouška. Zároveň se do prostor secesní vily architekta Havlíčka přesunula z pražského náměstí Míru panelová výstava 80 let operace ANTHROPOID,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Muzeum sídlí ve vile, která je kulturní památkou. Letošní náklady odhadují organizátoři na necelý půl milion korun, Pardubický kraj přispěl částkou 95 tisíc korun. V muzeu bude prostor pro krátkodobé výstavy, tematická knihovna a dvě stálé expozice. Kromě paraskupiny Barium představí i historii vojenské posádky v Žamberku v letech 1918-1938,“
 dodal náměstek hejtmana pro kulturu a investice Roman Línek.

Foto: Pixabay
Zdroj: Pardubické novinky

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
383
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze