Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruchPamátky a kultura

Pohled z nebe

Odkryjte z výšky utajenou tvář důvěrně známých i nepoznaných míst

Nádherná příroda se snoubí s velkolepou historií, lidským umem, úchvatnou hudbou a všemožnými druhy sportu. Ano, přesně takové jsou východní Čechy a Pardubický kraj.

Za sportem, odpočinkem a zážitky

To své si tady najde opravdu každý. Pro aktivní turistiku se nabízí nejen krásná příroda nížinného, podhorského i horského charakteru, ale i atraktivní turistické cíle, které jsou dokladem staleté tradice osídlení kraje a umění mnoha věhlasných i méně slavných osobností. Zatímco východočeské Polabí je převážně rovinaté s množstvím příležitostí ke koupání, provozování vodních sportů či cykloturistiku, o kus dál se krajina dramaticky rozvlní a překvapí mohutností Králického Sněžníku, lákajícího milovníky horské turistiky a zimních sportů, a pohádkovou malebností Železných hor. S přírodními krásami si nikterak nezadají díla lidských rukou, bohatství lidových tradic a pestrý kulturní a společenský život. Vždyť kdo by neznal akce, které jsou známé po celém světě, jako je Smetanova Litomyšl, Velká pardubická steeplechase nebo legendární Zlatá přilba? Za výjimečnými zážitky a poznáním tradičních řemesel našich předků se i s dětmi můžete vypravit třeba do skanzenu Veselý Kopec, usazeného v malebném kraji na pomezí Železných hor a Žďárských vrchů, do Muzea loutkářských kultur v Chrudimi, Muzea řemesel v Letohradu anebo do Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Věděli jste, že tento hřebčín je jedním z nejstarších na světě a že právě tady má domov unikátní české plemeno bělostných starokladrubských koní, kteří byli vyšlechtěni speciálně pro ceremoniální účely panovnických rodů?

Potěšení nejen architektonická

Cestu za poznáním historie Pardubického kraje nabízejí četné zámky, jejichž nepsaným králem je nádhernými sgrafity zdobený zámek v Litomyšli, který je zapsán na seznam památek UNESCO. K prohlídce láká také renesanční zámek ve městě perníku – Pardubicích, za pohádkovým čarodějem druhé kategorie Rumburakem se vypravíte na Kunětickou horu a záhady magie prozradí expozice zámku v Moravské Třebové. Ten, koho lákají dějiny starší, nesmí vynechat návštěvu unikátního hradu Svojanova, po stopách světoznámého hudebního skladatele se vydáte do Poličky a nádherné výhledy do kraje si dopřejete z mnoha rozhleden. Potěšeni budou i milovníci vojenské historie, na které čeká linie prvorepublikového opevnění v kopcích Králického Sněžníku. A přesně tady najdete také další lákadlo – unikátní Stezku v oblacích na Dolní Moravě, kde máte doslova hory možností, jak strávit skvělý den v každém ročním období.

Knihy představují kraj nejen z nebe

Ano, to vše a mnohem více je Pardubický kraj. Ať se na jeho návštěvu vydáte v kterékoli roční době, vždy překvapí něčím jiným. Proto je tak přitažlivý pro tisíce návštěvníků nejen z Česka, ale i ze zahraničí. S jeho krásami se však můžete seznámit i z pohodlí domova. Pohodlně se usaďte, potěšte své smysly výtečnou chutí a vůní pardubického perníkového srdce a prolistujte knihy Pardubicko, Chrudimsko, Svitavsko a Orlickoústecko z nebe, které vám všechny krásy Pardubického kraje představí prostřednictvím unikátních leteckých fotografií. Tyto letecké knihy velmi brzy rozšíří i edice nová, nazvaná Čarovné Česko, která čtenářům přiblíží naše regiony prostřednictvím těch nejhezčích čarovných fotografií krás České republiky od nadšených regionálních fotografů. Do tvorby těchto knih se můžete zapojit i vy, a to jak vlastními fotografiemi, tak i příspěvkem do textové části.

Více informací naleznete na www.cbs-cesko.cz nebo na telefonu +420 773 294 445.

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze