Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruchPamátky a kultura

Pohled z nebe

Odkryjte utajenou krásu jednoho z nejatraktivnějších regionů Česka!

Starobylá města plná života a kultury, majestátní chrámy a kláštery, zasněné zámky, památky lidového stavitelství, ale i zajímavé technické stavby včetně důmyslných rybničních systémů a dojímavá krása čisté přírody – to vše se vám může vybavit, když se řekne Jihočeský kraj.

Výpravy nejen za historickými památkami

Kraj, v němž po staletí lidé žili a tvořili v úzkém sepětí s nároky přírody, svou krásou překvapí každého návštěvníka. Kdo přijede za historickými památkami, pochopí, jak osvícené a bohaté musely být šlechtické rody a jak vynikající umělci a řemeslníci zde žili. Ti všichni zde zanechali nespočet historicky velmi cenných staveb, které každoročně přilákají tisíce návštěvníků. V popředí pozornosti bezesporu stojí Český Krumlov, město s úchvatnou atmosférou, nádherným komplexem středověkého hradu a renesančního zámku, unikátním přírodním divadlem s otáčivým hledištěm a dalšími lákadly. S krásou Českého Krumlova si nezadá ani perla mezi zámky – Hluboká nad Vltavou, pohádková Červená Lhota nebo vznešený Orlík. Poutavou cestou do středověku bude pro všechny milovníky historie návštěva impozantního hradu Rožmberka, královského Zvíkova, malebného Jindřichova Hradce nebo husitského města Tábora, ale i zříceniny hradu Landštejna, gotického kláštera Zlatá Koruna či kláštera v Milevsku, který je nejstarším klášterem v jižních Čechách. Za uměním renesančních mistrů se vydáte do Slavonic, kde vás potěší nejen pohled na překrásně zdobené štíty měšťanských domů, ale také pitoreskní systém podzemních chodeb a okolní krajina, která je neodmyslitelně spjata se slavným loupežníkem Graselem. S dětmi se můžete vydat do Blatné, kde vás v zámeckém parku uvítá stádečko přátelských daňků čekajících na pamlsek v podobě jablíček, do Zoo Ohrada v těsném sousedství zámku Hluboká nad Vltavou anebo do největší jihočeské zoologické zahrady, kterou najdete ve Větrovech u Tábora.

Za přírodními krásami a krajovými specialitami

Jihočeský kraj si nedovedeme představit ani bez nádherných řek Vltavy, Otavy a Lužnice, které lákají ke krátkým i několikadenním plavbám. Je to kraj rozlehlých borových lesů, rozsáhlých rašelinišť, která stála u zrodu vyhlášených slatinných lázní v Bechyni a Třeboni, kraj malebných venkovských kostelíků, které skvěle harmonizují s půvabnými blatskými statky vystavěnými ve stylu selského baroka. Jižní Čechy, to je také drsná krása Šumavy se slavným Boubínským pralesem. Jsou to rozlehlé lesy, sluncem prozářené louky, šumící potoky a klidné hladiny rybníků Novohradských hor, protkaných spletí cest a cestiček, ale i Česká Kanada, kterou dokonale poznáte při vyjížďce po úzkokolejné železnici vedoucí z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice. Jsou to vysoké vrchy korunované rozhlednami, ale i přívětivé Třeboňsko s nesčetnými rybníky. Věděli jste, že právě okolí Třeboně je jediným místem v Česku, kde můžete podniknout cestu kolem Světa? Ano, okolím rybníka Svět vás provede zajímavá naučná stezka, která je sice určena pro pěší turisty, s kolem ji však v suchém období zvládnete také. A když už tady budete, bylo by hříchem neochutnat některou z vyhlášených kapřích specialit, které spolu s kulajdou a cmundou patří k pokladům jihočeské kuchyně.

Knihy představují kraj nejen z nebe

Je toho však mnohem víc, čím je Jihočeský kraj tak výjimečný, že navždy zůstává v srdcích statisíců návštěvníků. Poznat jeho krásy můžete i v případě, že nemáte možnost se sem vypravit. Stačí se pohodlně usadit a zalistovat knihami Písecko z nebe, Českokrumlovsko, Táborsko, Prachaticko a Jindřichohradecko z nebe, které vám krásy Jihočeského kraje představí tak, jak je pohledem ze země nikdy nespatříte. V brzké době se můžete těšit i na Strakonicko a Českobudějovicko z nebe, dokonce můžete jejich obsah obohatit i zmínkou o vaší obci a zajímavostech s ní spojených. Edici leteckých knih velmi brzy rozšíří nová, nazvaná Čarovné Česko, která představí naše regiony prostřednictvím těch nejlepších „čarovných“ fotografií krás České republiky od nadšených regionálních fotografů. Do tvorby těchto originálních knih se můžete zapojit i vy, a to jak vlastními fotografiemi, tak i příspěvkem do textové části. Více informací naleznete na www.cbs-cesko.cz nebo na telefonu +420 773 294 445.

Nejčtenější kategorie
Chytré město
429
Energetika
485
IT
347
Dotace a Finance
1328
Odpady
244

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze