Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruchMístní rozvoj

  Rozvoj činnosti destinace České středohoří byl projednán na správní radě

  Proběhlo již 29. jednání správní rady Destinační agentury České středohoří, o. p. s., a to v jejím litoměřickém sídle. Ústecký kraj je jedním ze zakladatelů destinační agentury a významně přispívá nejen na chod agentury, ale také na spolufinancování dalších realizovaných dotačních projektů v rámci platných strategií.

   „Na programu jednání byly vedle administrativních záležitostí a rozpočtu pro letošní rok jednotlivé rozvojové projekty. Na jaře bude dokončena výstavba vzorového stellplatzu ve Velemíně, který je spolufinancován Ústeckým krajem. Zároveň s ním se podařilo dokončit sociální a ubytovací zázemí na hoře Milešovce, kde destinační agentura provozuje již pohostinské služby a Veberovu nouzovnu a pečuje o vrchol jako celek,“ přiblížil program jednání správní rady její předseda a radní Ústeckého kraje Tomáš Rieger.

  Za podpory Ministerstva pro místní rozvoj a účelové dotace Ústeckého kraje je připraven k realizaci marketingový projekt pro letošní sezónu kombinující více druhů médií a lákající jak do kopců Středohoří, tak na kole nebo lodí k řece Labi a nákupu místních produktů pod regionální značkou České středohoří. Součástí je propagace zaběhlých i nových produktů cestovního ruchu – Okruh církevní památky Litoměřice, Barokní trojúhelník v Zahradě Čech, Nespočet krás, jedno jméno… a dalších.

  Za obdobné podpory je připravován projekt Smart destinace, který si klade za cíl získání dat o návštěvnosti a potřebách návštěvníků včetně jejich chování. Data budou využita pro plánování „tvrdých“ i „měkkých“ aktivit v dalších letech. Jako pilotní místa byla vybrána: jezero Milada u Ústí nad Labem, hora Milešovka a Říp a pevnostní město Terezín. Data z Labské stezky a infocenter a dalších zdrojů jsou napojena automaticky.

  V neposlední řadě se členové správní rady zabývali turistickou dopravou – nejen destinačním cyklobusem a jeho integrací do Dopravy Ústeckého kraje, ale také integrací vybraných labských přívozů a zpřehledněním nabídky lodní dopravy financované v rámci Dopravy Ústeckého kraje. Pro podporu cyklistky mezi vrcholky bude za podpory kraje proznačena nová cyklotrasa z Verneřicka směrem k Labské stezce na Děčínsku, respektive Úštěcku a Štětsku.

  V rámci spolupráce s městem Ústí nad Labem byla řešena údržba Labské stezky, klíčového produktu cestovní ruchu, který má město v majetku v délce přes 20 km z celkových 90 km na území kraje. Většina cyklostezky je pod správou příspěvkové organizace Ústeckého kraje Krajská majetková, p. o., ve spolupráci s destinační agenturou. Pod její správu nově spadá také kousek cyklostezky Ploučnice.

  Zdroj: Ústecký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze