Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruch

SMO ČR podepsal memorandum pro podporu poutní turistiky

15. června se v Brně setkali František Lukl, předseda Svazu měst a obcí a Martin Hrdlička, předseda Rady spolku Svatá Ludmila, aby spolu podepsali memorandum, které si klade za cíl připomenout poutní turismus jako nástroj pro oživení regionů, v kterých je tato tradice ohrožena.

Podpis memoranda proběhl v průběhu setkání s názvem „Poutní turismus – příležitost pro města a obce. Putování za kořeny“, které se uskutečnilo 15.6.2022 v odpoledních hodinách. Hostil ho Krajský úřad Brno. Hlavním tématem byl náboženský, obzvláště poutní, turismus v České republice. Kromě obou signatářů k tématu promluvil např. i Jan Herget, ředitel CzechTourism.

Znovuoživení starobylých poutních míst vyžaduje často stavební rekonstrukce a restaurátorské práce. Nabízí se však i oživení společenských a vzdělávacích akcí, které jsou s místem historicky spjaté. Spolek Svatá Ludmila se věnuje propojování svatoludmilských míst (nejen) v České republice prostřednictvím mnoha rozmanitých akcí pro veřejnost a zároveň tak připomíná tradici poutních míst.

Foto a zdroj: SMO ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
441
Energetika
499
IT
365
Dotace a Finance
1354
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze