Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruch

  V Moravskoslezském kraji vzniknou plovoucí mola

  Speciální konstrukce plovoucí po vodní hladině se stanou novou atraktivitou na třech místech v regionu. Moravskoslezský kraj připravuje ve spolupráci s tamními obcemi projekt, který výletníkům nabídne další vyžití u vody.

  „Plovoucí mola se budou vznášet na vodních hladinách a budou lákadlem pro turisty nejen z našeho kraje. Pobyt u vody tak bude atraktivnější a příjemnější, lidé budou moci na molech relaxovat, dělat si krásné fotky, využít ho jako kotviště pro loďku nebo jako pohodlný vstup do vody. Máme hotovou projektovou dokumentaci, na základě které budou mola vybudována na třech místech. Vytipovali jsme Větřkovickou přehradu, Karvinské moře a Slezskou Hartu, tedy místa se slibným rekreačním potenciálem, který bychom tímto způsobem rádi podpořili a rozvíjeli,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch a regionální rozvoj Jan Krkoška s tím, že za vzhledem navrženého plovoucího mola stojí architekt Jiří Halfar.

  „Jsem rád, že jsem mohl navrhovat relaxační místa na vodě. Je to krásné téma. Inspirace přírodou je nesporná. A to jak u tvaru lavičky nazvané hnízdo, tak u sestavy pontonu v podobě lodyhy. Jednotlivá posezení nad vodou jsou napojena na páteřní ponton tak, aby se hnízda otevírala výhledům. Vytvořit bezpečně ohraničené místo s velkorysým pohledem na uklidňující hladinu – to byla základní idea, ze které jsem při návrhu vycházel,“ sdělil architekt Jiří Halfar.

  Mola na vodních hladinách by měla vybudovat a následně o ně pečovat města Kopřivnice, Karviná a Mikroregion Slezská Harta, se kterými uzavře Moravskoslezský kraj memorandum o spolupráci. „Na základě těchto memorand předáme našim partnerům hotovou projektovou dokumentaci, také jsme připravení se na projektech finančně spolupodílet. Když do hry vstoupí další subjekty, bude to jen dobře, například partnerem při vybudování plovoucího mola na Větřkovické přehradě bude kromě města Kopřivnice také společnost TATRA TRUCKS,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška a doplnil, že náklady na výstavbu jednoho mola jsou odhadovány na zhruba 2 miliony korun. Nyní bude následovat podpis memorand se zapojenými subjekty, po výběru zhotovitele začne realizace, která by mohla být hotová v průběhu druhé poloviny příštího roku.

  Foto a zdroj: Moravskoslezský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1181
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze