Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruch

V Žatci bude odhalena nová mapa z participativního rozpočtu

Památky, hotely, kavárny i kalendář akcí. To vše a mnohem víc nabídne nová mapa v infopanelu na Kruhovém náměstí. Její odhalení proběhne ve středu, 31. srpna odpoledne.

Žatecký spolek A dál? dokončil projekt z participativního rozpočtu města Žatce pro rok 2022. Návrh umístění nové mapy na Kruhové náměstí podala paní Irena Litvínová a veřejnost v zimě prohlasovala její realizaci.

“Záměrem mapy je informovat nejen turisty, kteří vidí město poprvé, ale i místní. Proto jsme kromě historických památek, architektonicky hodnotných staveb a soch do mapy zařadili třeba kalendář pravidelných akcí nebo tipy na zajímavé krámky v sekci Žatečané doporučují”, popisuje obsah mapy Eva Sladká ze spolku A dál?. Právě tato část může být lákavá pro ty, kteří rádi navštěvují nebo se dlouhodobě chystají do některého z žateckých muzeí. Mohou totiž získat volnou vstupenku pro dvě osoby do vybrané instituce.

JAK NA TO?

“Stačí nakoupit v některém z obchůdků ze sekce “Žatečané doporučují” v minimální hodnotě 200 Kč v období od 17. do 31. srpna a donést nám na křest mapy účtenku. Za ni vám vydáme volnou vstupenku do muzea dle vlastního výběru. Nápadem jsme se inspirovali ve Znojmě projektem #mastozadax, když se osvědčí, rádi akci zopakujeme třeba i v rozsáhlejší podobě,” vysvětluje další členka spolku Monika Merdová.

Křest bude zároveň příležitostí pro směnu brožurek a kontaktů spolků a organizací. Máte v následujícím školním roce co nabídnout? Přijďte 31. srpna mezi 16. a 18. hodinou na Kruhové náměstí. V oranžovém stanu spolku A dál? jsou všichni vítáni.

Foto a zdroj: e-Lounsko

Nejčtenější kategorie
Chytré město
420
Energetika
464
IT
324
Dotace a Finance
1287
Odpady
236

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze