Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruchChytré městoDoprava a Infrastruktura

  Zájem o sdílená kola v Jihlavě předčil očekávání

  Za první měsíc provozu mají sdílená kola v Jihlavě přes sedm a půl tisíce výpůjček. Dubnová statistika překonala všechna očekávání města i provozovatele.

  Sdílená kola v Jihlavě se mezi lidmi těší velké oblibě. Vypovídá o tom počet výpůjček. Od 1. do 30. dubna jich bylo 7 589. Každé z jihlavských kol se tak během dubna projelo průměrně téměř sedmdesátkrát. „Kola firma pravidelně servisuje. Nemuseli jsme řešit žádné ztracené nebo záměrně poškozené kolo,“ podotkl radní pro oblast dopravy Jaroslav Vymazal.

  Počet registrovaných uživatelů je ke konci dubna 3 446, z toho aktivních je 2 033. Rekord zatím drží žena, paní nebo slečna Amalie, která si za duben půjčila sdílené kolo 103 krát. Nejvíce lidé na sdílených kolech jezdili ve středu 27. dubna, kdy byla kola na cestě 440 krát.

  V Jihlavě je aktuálně 112 sdílených kol na asi padesáti stanovištích. Nejvyužívanějším bylo v dubnu místo u gymnázia. „Evidujeme tam 415 výpůjček a 409 vrácení,“ upřesnil Jaroslav Vymazal. Dalšími velmi vytíženými stanovišti jsou obě místa na Masarykově náměstí, na Náměstí Svobody, u nemocnice nebo u autobusového nádraží.

  „Zájem o kola v Jihlavě je tak velký, že na některých frekventovaných stanovištích mohou v určitý čas chybět a v Jihlavě by se uplatnilo i víc než 112 kol,“ uvedl Dan Rambousek z provozovatelské firmy Nextbike. Podle jeho přepočtu Jihlavané provozem sdílených kol ušetřili za duben 1,33 tun oxidu uhličitého.

  Největší zájem je o krátké jízdy zdarma. Z každých sto výpůjček je devadesát bezplatných do 15 minut, dalších devět do 45 minut.

  Foto: Max pixel, Ježkovy voči
  Zdroj: Ježkovy voči
  Web odkaz: www.jihlava.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze