Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruch

Zlínský kraj měl v červenci nejvíce obsazené hotely a penziony v Česku

Lidé si za dovolenkové destinace vybírají spíše menší ubytovací místa, hledají místo pro odpočinek, relaxaci a příjemné zážitky především v přírodě. To potvrzují statistiky, které v těchto dnech zveřejnil mimo jiné i rezervační systém Previo. Podle něho měl Zlínský kraj největší návštěvnost v rámci celé České republiky v menších a středních hotelích a penzionech, které byly obsazeny v červenci na 72 procent. Lidé si na Východní Moravě vybírali především oblast Slovácka, obsazená byla zařízení také na Valašsku.
Zlínský kraj v obsazenosti hotelů a penzionů předstihl oblíbené destinace, mezi něž patří například turisty vyhledávané oblasti v jižních Čechách, vinařské oblasti jižní Moravy nebo Krkonoše. Navíc si výrazně polepšil i oproti roku 2019, který ještě nebyl zasažený pandemií viru COVID-19, kdy se regionální menší a střední ubytovací zařízení zaplnila jen z 60 procent.
Podrobné statistiky za červenec vydal rezervační systém Previo, který pracuje s údaji od menších a středních hotelů a penzionů, nenabízí kapacity velkých nadnárodních řetězců, které cílily v minulosti především na zahraniční klientelu a kongresovou turistiku. Největší ztráty zaznamenala hlavní metropole Praha.
V tomto týdnu vydal přehledy o počtu hostů a přenocování ve druhém kvartálu letošního roku také Český statistický úřad. I tato čísla byla pro Zlínský kraj pozitivní. Ve druhém čtvrtletí letošního roku navštívilo Východní Moravu a současně se zde v hromadných ubytovacích zařízeních ubytovalo 89.644 hostů, tedy o 33.264 lidí více než za stejné období roku předchozího. Meziroční nárůst tak představoval 59,0 %.
Zdroj: TZ Zlínský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
509
IT
374
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze