Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruch

  Zlínský kraj měl v červenci nejvíce obsazené hotely a penziony v Česku

  Lidé si za dovolenkové destinace vybírají spíše menší ubytovací místa, hledají místo pro odpočinek, relaxaci a příjemné zážitky především v přírodě. To potvrzují statistiky, které v těchto dnech zveřejnil mimo jiné i rezervační systém Previo. Podle něho měl Zlínský kraj největší návštěvnost v rámci celé České republiky v menších a středních hotelích a penzionech, které byly obsazeny v červenci na 72 procent. Lidé si na Východní Moravě vybírali především oblast Slovácka, obsazená byla zařízení také na Valašsku.
  Zlínský kraj v obsazenosti hotelů a penzionů předstihl oblíbené destinace, mezi něž patří například turisty vyhledávané oblasti v jižních Čechách, vinařské oblasti jižní Moravy nebo Krkonoše. Navíc si výrazně polepšil i oproti roku 2019, který ještě nebyl zasažený pandemií viru COVID-19, kdy se regionální menší a střední ubytovací zařízení zaplnila jen z 60 procent.
  Podrobné statistiky za červenec vydal rezervační systém Previo, který pracuje s údaji od menších a středních hotelů a penzionů, nenabízí kapacity velkých nadnárodních řetězců, které cílily v minulosti především na zahraniční klientelu a kongresovou turistiku. Největší ztráty zaznamenala hlavní metropole Praha.
  V tomto týdnu vydal přehledy o počtu hostů a přenocování ve druhém kvartálu letošního roku také Český statistický úřad. I tato čísla byla pro Zlínský kraj pozitivní. Ve druhém čtvrtletí letošního roku navštívilo Východní Moravu a současně se zde v hromadných ubytovacích zařízeních ubytovalo 89.644 hostů, tedy o 33.264 lidí více než za stejné období roku předchozího. Meziroční nárůst tak představoval 59,0 %.
  Zdroj: TZ Zlínský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1126
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze