Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruchDotace a Finance

  Zoo Liberec má finanční potíže

  Stát slíbil pomoct vyřešit finanční problémy zoologických zahrad, které jsou kvůli pandemii koronaviru dlouhodobě uzavřené. Například liberecká zoo má od loňska už víc než 20milionový propad příjmů. Podobně jsou na tom i ostatní české zoo. Zástupci jejich unie jednali ve středu dopoledne s premiérem Andrejem Babišem z hnutí ANO. Jak jednání dopadlo, na to se David Hamr zeptal ředitele liberecké zoo Davida Nejedla.
  Situace je tak vážná, že Zoo Liberec požádala o pomoc také své příznivce. Lidé můžou nosit každý den od devíti do sedmnácti hodin potraviny pro zvířata do otevřené vstupní haly zahrady. Jde například o čerstvé i sušené ovoce, ořechy, nebo větve konkrétních stromů. Podrobněji se to zájemci dozví na webu zoo. Další možností je finanční příspěvek na chov jednotlivých zvířat, nebo zakoupení vstupenky.
  Kromě peněz můžou lidé Zoo Liberec podpořit i krmením pro zvířata. Zahradám pomůže nově i vláda prostřednictvím Ministerstva životního prostředí. Navýší příspěvek na krmiva pro zvířata ze záchranných a záchovných programů, a to z 30 na 80 milionů korun. Liberecká zoo tak místo milionu dostane zhruba 3,5 milionu, což jí lépe pomůže překlenout zhruba 4milionový zimní výpadek příjmů. Zoo Liberec je od prosince uzavřená kvůli vládním protikoronavirovým opatřením.
  Zdroj: ČTK

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  438
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1257
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze