Cheb bude mít nový moderní kamerový systém

Publikováno: 18. 6. 2021Cca 1.5 min četbyKategorie: Karlovarský kraj, Kraje
SDÍLET

V Chebu má v závěru letošního roku začít fungovat zcela nový kamerový systém. Město již vyhlásilo výběrové řízení na jeho dodavatele. Podle předběžných odhadů by za něj mělo zaplatit zhruba 6 milionů korun. S instalací se počítá v průběhu podzimních měsíců. Kamery budou umístěny nově například na vjezdech do města nebo v některých problémových lokalitách, kde častěji dochází k páchání trestné činnosti či přestupků.
Oproti stávajícímu, již zcela zastaralému systému, dojde k podstatnému navýšení počtu kamerových bodů. Nynější analogový systém jich má 18, z nichž ale polovina již nefunguje, v případě toho nového půjde o 42 kamer. Umístěny budou nově například na vjezdech do města nebo v některých problémových lokalitách, kde častěji dochází k páchání trestné činnosti či přestupků. K dispozici bude také kamera mobilní.
Zcela nesrovnatelná bude v porovnání se současným stavem kvalita obrazového záznamu a funkčnost celého systému. Ten bude disponovat řadou „inteligentních“ funkcí, takže například obsluhu sám upozorní na vozidlo určité SPZ či na různé problematické situace, jako je třeba shlukování více osob, snaha o vniknutí do objektu, pohyb kolem zaparkovaných vozidel a podobně.
Zdroj: Město Cheb

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější