Chemička v Sokolově bude mít nový ekologický zdroj energie

Publikováno: 21. 6. 2021Cca 1.7 min četbyKategorie: Energetika, Karlovarský kraj, Kraje, Obory, Životní prostředí
SDÍLET

Sokolovská chemička Synthomer vybuduje nový ekologický energetický zdroj za zhruba 136 milionů korun. Jedná se o jednu z největších investičních akcí firmy v její historii. Cílem projektu je náhrada původního uhelného zdroje novým plynovým. Díky tomu se snížení emise CO2 o třetinu, významně klesnou emise dalších škodlivin a odběr vody z řeky Ohře. To je další zásadní přínos firmy Synthomer ke zlepšování životního prostředí v Sokolově.
Ing. Milan Brejchal, výkonný ředitel společnosti Synthomer, uvedl, že letos 29. dubna schválilo představenstvo globální skupiny Synthomer investici do tohoto transformačního projektu ve výši 4,4 miliónu liber (136 miliónů Kč). „ A 15. června jsme s dodavatelskou firmou CHP Trading podepsali smlouvu o výstavbě nové energetiky, která je dobrou zprávou pro budoucnost našeho závodu. Předpokládáme, že přínosy provozu nových plynových kotlů se projeví již letos v listopadu,“ konstatoval ředitel.
Původní uhelný zdroj byl v sokolovské chemičce vybudován v roce 1917, kdy se začala psát historie firmy v Sokolově. V prvních letech si chemička dokonce těžila uhlí sama. Samozřejmě, i stávající zdroj prošel několika etapami úprav a různých modifikací, ať již dle potřeb vlastního areálu, tak úpravy legislativními, jelikož ochrana životního prostřední nabývala na důležitosti. „Současný zdroj slouží jako záložní zdroj tepla pro Sokolov, což bohužel bude s novým zdrojem ukončeno a velmi nás to mrz,“ dodal ředitel.
Zdroj: Město Sokolov
Tagy: Sokolov, Karlovarský kraj, Průmysl, Životní prostředí, Energetika

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější