Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoMístní rozvoj

Budujeme místa pro radost, zdraví i energii

Image

Společnost COLMEX zavádí do veřejných prostranství moderní sportovní mobiliář

V roce 2010 společnost COLMEX otestovala mezi lidmi, co pár veřejně přístupných fitness strojů udělá uprostřed parku. Čekali ostych – vždyť kdo by chtěl cvičit před zraky kolemjdoucích. Ale brzy se ukázalo, že právě tohle venku chybělo.

Každý není stavěný na zvedání činek v posilovně a nemá čas, který je dnes nedostatkovým zbožím. Do venkovního fitparku si může odskočit kdokoliv kdykoliv a jen s váhou vlastního těla udělat pár cviků pro zdraví – maminky s dětmi, teenageři, sportovci i senioři. Zkrátka všichni. Protože zdravé tělo pohyb potřebuje. O zdravém duchu ani nemluvě.

Po prvních nesmělých pohybech se z venkovních posiloven stal fenomén, nový trend. Brzy se ukázalo, že právě tohle venku chybělo. A nejen starším lidem.

Ačkoliv to není na první pohled zřejmé, jde o ochranu veřejného zdraví. Vzhledem k počtu realizací a rozšiřování nabídky sortimentu se společnosti daří podílet na prevenci obezity, kardiovaskulárních chorob a dalších civilizačních chorob spojených s minimem pohybu ve společnosti. Města a obce tak ve spolupráci s firmou COLMEX poskytují lidem prostor pro budování kondice, uvolňování endorfinů spojené s radostí, prostor na vyžití a smysluplné využití volného času.

Fitness stroje zajišťují především prevenci, poskytuje lidem možnost přirozeně stimulovat svaly všech částí těla. Posilovací stroje se zátěží zkušenějším sportovcům vytváří prostor ke zvyšování kondice pod širým nebem výměnou za uzavřená fitka. Pro silový trénink a cvičení s váhou vlastního těla jsou vyhledávané trendy workoutové sestavy. V neposlední řadě kombinace všech prvků vhodně doplňuje trénink a budování fyzičky napříč věkovými kategoriemi.

Ostatně takovým komplexním hřištěm se pyšní Únanov u Znojma. Na jeho místě byla skládka, kterou nahradilo unikátní centrum sportovního vyžití, kam se sjíždí spokojení nadšenci ze širokého okolí. Stejně tak volnočasový areál v Břasech, ve kterém vedle street workoutu stojí parkourová sestava, byl vybudován rekultivací bývalého brownfieldu po Ultramarince, Pod unikátním továrním komínem si tak přijdou na své i milovníci inlinů, discgolfu a pumptracku.

„Jsme jedničkou na trhu ve výstavbě venkovních posiloven již 12 let. Reagujeme na aktuální dění a potřeby lidí. V době covidu jsme na trh vstoupili s venkovními nerezovými stojany na dezinfekci. Zároveň jsme rozšířili naše portfolio o venkovní posilovací stroje se zátěží tak, abychom nahradili v tu dobu zavřené posilovny. Strategií společnosti je systematicky a dlouhodobě doplňovat potřeby veřejného prostoru s ohledem na technologické možnosti a trendy. Naší dlouhodobou strategií je přinášet obcím a městům moderní mobiliář, který jde s dobou. Rozšiřovat smysluplně portfolio tak, aby doplnilo současná hřiště o nové trendy a reálné potřeby,“ shrnuje marketingová manažerka společnosti COLMEX Markéta Havlíková.

Nyní po 12 letech na trhu s 2 500 venkovními posilovnami ve 30 zemích přináší společnost novou energii nejenom do světa venkovních posiloven. Solární lavičky ke každému hřišti a do každého parku. „Není to pouze trend, ale potřebný a funkční mobiliář, správný směr, jak jít s dobou. Energie zdarma pro všechny,“ říká Markéta Havlíková.

Dobijte si s námi baterky! nejen vašeho těla!

„Zavádění moderního a funkčního mobiliáře do veřejných prostranství je v dnešní době energetické nejistoty nutností. Právě solární lavičky by měly být jedou z věcí, kterou města i obce určitě pořídí. Takto chytře investované peníze přináší konkrétní úsporu, kterou mohou města i jejich občané využít někde jinde,“ uzavírá Markéta Havlíková.

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
514
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze