Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré městoIT

  DigiVill: Uzavřena dvouletá série seminářů z oblasti digitalizace

  Celkem 10 seminářů a exkurzí nabídl během dvou let starostům a zástupcům obcí, krajů i neziskového sektoru přeshraniční projekt financovaný z prostředků programu Interreg Rakousko – Česká republika. Pod hlavičkou projektu DigiVill byla pro stovky účastníků z Kraje Vysočina, krajů Jihočeského, Jihomoravského a pro partnery z Dolního Rakouska připravena série sdílení příkladů dobré praxe v oblasti digitalizace, především pak kyberbezpečnosti, využití elektronických nástrojů v řízení běžných životních situací, rychlém předávání informací, komunikaci s občany, práci se sociálními médii. Poslední semináře nabídly řešení pro práci s nejčastěji využívanými grafickými programy, vychytávky při urychlování práce s PC nebo zkušenosti i využívání elektronických nástrojů při poradách a veřejných diskuzích.

  Závěrečný seminář projektu DigiVill věnovaný digitálním nástrojům pro týmovou spolupráci se konal 3. – 4. listopadu 2022 v Telči. Pozvání k předání zkušeností v oblasti každodenního využívání PC přijala Kateřina Švidrnochová. Během jejího semináře si přítomní hosté vyzkoušeli práci s volně přístupnými programy pro sdílení úkolů, vedení a spolupráci týmů, on-line komunikaci při práci tzv. na dálku. Účastníci kurzu veškeré novinky okamžitě praktikovali na svých PC i mobilních telefonech. Starosta obce Mořice Tomáš Pavelka představil praktické změny, které za jeho vedení změnily přístup obecní samosprávy k předávání informací, sdílení úkolů i využívání elektronického územního plánování ve prospěch rychlého a efektivního rozhodování.

  Na základě poptávky pravidelných účastníků kurzů byl do programu semináře zařazen blok Davida Svobody, uznávaného odborníka a lektora využívání grafického programu Canva. Během několika výukových hodin rozšířil uživatelskou schopnost využívat rozšířený program pro úpravy grafik, sdílení šablon, editaci dokumentů, nabídl i přehled zvukových a video nástrojů, upozornil na nejčastější chyby při práci s grafickými programy.

  Jihočeští partneři projektu představili výstupy Analýzy nástrojů pro úpravy veřejných prostranství a pilotních projektů ve vybraných obcích.

  Organizační tým projektu DigiVill (ATCZ248) děkuje všem účastníkům nabídnutých seminářů a exkurzí za zájem o přednášená témata i za pozitivní zpětnou vazbu, které se jednotlivým aktivitám po celou dobu trvání projektu dostávalo.

  Foto a zdroj: Kraj Vysočina

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1180
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze