Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoITKyberbezpečnost

DigiVill: Uzavřena dvouletá série seminářů z oblasti digitalizace

Celkem 10 seminářů a exkurzí nabídl během dvou let starostům a zástupcům obcí, krajů i neziskového sektoru přeshraniční projekt financovaný z prostředků programu Interreg Rakousko – Česká republika. Pod hlavičkou projektu DigiVill byla pro stovky účastníků z Kraje Vysočina, krajů Jihočeského, Jihomoravského a pro partnery z Dolního Rakouska připravena série sdílení příkladů dobré praxe v oblasti digitalizace, především pak kyberbezpečnosti, využití elektronických nástrojů v řízení běžných životních situací, rychlém předávání informací, komunikaci s občany, práci se sociálními médii. Poslední semináře nabídly řešení pro práci s nejčastěji využívanými grafickými programy, vychytávky při urychlování práce s PC nebo zkušenosti i využívání elektronických nástrojů při poradách a veřejných diskuzích.

Závěrečný seminář projektu DigiVill věnovaný digitálním nástrojům pro týmovou spolupráci se konal 3. – 4. listopadu 2022 v Telči. Pozvání k předání zkušeností v oblasti každodenního využívání PC přijala Kateřina Švidrnochová. Během jejího semináře si přítomní hosté vyzkoušeli práci s volně přístupnými programy pro sdílení úkolů, vedení a spolupráci týmů, on-line komunikaci při práci tzv. na dálku. Účastníci kurzu veškeré novinky okamžitě praktikovali na svých PC i mobilních telefonech. Starosta obce Mořice Tomáš Pavelka představil praktické změny, které za jeho vedení změnily přístup obecní samosprávy k předávání informací, sdílení úkolů i využívání elektronického územního plánování ve prospěch rychlého a efektivního rozhodování.

Na základě poptávky pravidelných účastníků kurzů byl do programu semináře zařazen blok Davida Svobody, uznávaného odborníka a lektora využívání grafického programu Canva. Během několika výukových hodin rozšířil uživatelskou schopnost využívat rozšířený program pro úpravy grafik, sdílení šablon, editaci dokumentů, nabídl i přehled zvukových a video nástrojů, upozornil na nejčastější chyby při práci s grafickými programy.

Jihočeští partneři projektu představili výstupy Analýzy nástrojů pro úpravy veřejných prostranství a pilotních projektů ve vybraných obcích.

Organizační tým projektu DigiVill (ATCZ248) děkuje všem účastníkům nabídnutých seminářů a exkurzí za zájem o přednášená témata i za pozitivní zpětnou vazbu, které se jednotlivým aktivitám po celou dobu trvání projektu dostávalo.

Foto a zdroj: Kraj Vysočina

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze