Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré městoDoprava a Infrastruktura

  Do konce roku budou dopravu v celém Havířově řídit chytré křižovatky

  V Havířově se chystá významný krok pro zlepšení dopravy. Budoucí chytré křižovatky jsou důležitý pro bezpečné a rychlé projetí městem složek integrovaného záchranného systému, ale také pro synchronizaci s městskou hromadnou dopravou. Zajistit by tak měl plynulost provozu a nižší nehodovost. Plné fungování se očekává již koncem tohoto roku.

  „Vybudování inteligentního dopravního systému v Havířově nás posune mezi takzvaná chytrá města nové generace. Od projektu čekáme především zajištění plynulejší a bezpečnější dopravy, a to i s ohledem na upřednostnění IZS v kooperaci s městskou hromadnou dopravou. Současný systém řízení semaforů je již zastaralý. Nový systém se bude snažit dopravu řídit tak, aby se netvořily kolony, například v ranní či odpolední špičce,“ popisuje výhody chytrých semaforů náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

  Inteligentní dopravní systém se zaměřuje na řízení, informování a sběr dat, který následně umožní optimalizaci dopravy. Investiční akce je spolufinancována z dotačního titulu ITI ostravské aglomerace „Telematika při IAD II“, město na modernizaci světelných křižovatek přispělo částkou 22 milionů korun.

  Součástí systému bude i modul hlídání průjezdů křižovatek na červenou. Sítí chytrých a bezpečných křižovat ve městě se tak Havířov přidá k českým městům jako Brno nebo Zlín, kde již tento inteligentní dopravní systém skvěle funguje. Hlavním cílem je dát novou kvalitu řízení dopravy a město celkově modernizovat.

  Zdroj: město Havířov

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  365
  Energetika
  363
  IT
  239
  Dotace a Finance
  1077
  Odpady
  194

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze