Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoDoprava a Infrastruktura

Do konce roku budou dopravu v celém Havířově řídit chytré křižovatky

V Havířově se chystá významný krok pro zlepšení dopravy. Budoucí chytré křižovatky jsou důležitý pro bezpečné a rychlé projetí městem složek integrovaného záchranného systému, ale také pro synchronizaci s městskou hromadnou dopravou. Zajistit by tak měl plynulost provozu a nižší nehodovost. Plné fungování se očekává již koncem tohoto roku.

„Vybudování inteligentního dopravního systému v Havířově nás posune mezi takzvaná chytrá města nové generace. Od projektu čekáme především zajištění plynulejší a bezpečnější dopravy, a to i s ohledem na upřednostnění IZS v kooperaci s městskou hromadnou dopravou. Současný systém řízení semaforů je již zastaralý. Nový systém se bude snažit dopravu řídit tak, aby se netvořily kolony, například v ranní či odpolední špičce,“ popisuje výhody chytrých semaforů náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Inteligentní dopravní systém se zaměřuje na řízení, informování a sběr dat, který následně umožní optimalizaci dopravy. Investiční akce je spolufinancována z dotačního titulu ITI ostravské aglomerace „Telematika při IAD II“, město na modernizaci světelných křižovatek přispělo částkou 22 milionů korun.

Součástí systému bude i modul hlídání průjezdů křižovatek na červenou. Sítí chytrých a bezpečných křižovat ve městě se tak Havířov přidá k českým městům jako Brno nebo Zlín, kde již tento inteligentní dopravní systém skvěle funguje. Hlavním cílem je dát novou kvalitu řízení dopravy a město celkově modernizovat.

Zdroj: město Havířov

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze