Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré městoIT

  Ekonomické statistiky brněnské gastronomie

  Jak se vyvíjí průměrné ceny obědů v Brně? Je cenový rozdíl, pokud se naobědvám v centru města, nebo na jeho okraji? Jak se vyvíjí tržby z gastronomie? Na všechny tyto otázky a další podrobnosti odpovídají statistická data ze systému Dotykačka.

  Město Brno ve spolupráci se systémem Dotykačka začalo monitorovat ekonomické ukazatele a cenové hladiny brněnské gastronomie. Data budou průběžně doplňována do přehledu, který bude veřejně přístupný na webu data.Brno. V nynější době s dynamicky se měnící inflací jde o sofistikovaný nástroj, jak situaci v brněnské gastronomii monitorovat a vyhodnocovat dopady těchto změn. Ekonomických dat, jež by pomáhaly měřit výkonnost obcí a měst, je bohužel velmi málo, nebo spíše nejsou téměř žádné. Velkou promarněnou příležitostí bylo, že se naplno nevyužil potenciál dat dostupných z elektronické evidence tržeb. Město Brno si o to více váží spolupráce se společností Dotykačka.

  Na vývoji cen vybraných jídel v Brně lze dobře ilustrovat, jak ceny jídel vzrostly. Nejmarkantnější je nárůst u hambugeru, který zaznamenal nejvyšší nárůst a vyhoupl se z „fastfoodového“ jídla spíše do segmentu dražších pokrmů.

  Foto: Technika a Řemeslo
  Zdroj: Brno

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1181
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze