Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceChytré město

  EU vyhlásilo soutěž Evropské hlavní město chytrého turismu

  Evropská komise spouští další ročník soutěže o Evropské hlavní město chytrého turismu. Tato iniciativa odměňuje evropská města za výjimečné, inovativní, digitalizované a udržitelné přístupy v oblasti cestovního ruchu.

  Sektor cestovního ruchu hraje nezastupitelnou roli, co se týče tvorby hospodářského růstu, pracovních míst a budování rozmanité a multikulturní Evropy. V rámci tohoto sektoru se inteligentní cestovní ruch rychle dostal do popředí jako vedoucí inovativní obor v řadě oblastí včetně přístupnosti, udržitelnosti a digitalizace. Skrze tuto iniciativu EK usiluje o posílení kultury excelence v evropském cestovním ruchu a o to, aby zůstal na špičce oboru.

  Vítězná města, která převezmou titul od evropských hlavních měst chytrého turismu Bordeaux a Valencie, obdrží pro celý rok 2023 expertní podporu komunikace a brandingu, která jim pomůže prezentovat příběh jejich inovativních a „smart“ přístupů, díky nimž se stala výjimečnými a obdržela titul Evropských hlavních měst chytrého turismu 2023. Tato podpora bude zahrnovat promovideo, velkou sochu hashtagu k umístění na význačné místo a rozmanité promoaktivity a viditelnost na evropské a mezinárodní úrovni. Vítězové soutěže také budou mít možnost se stát součástí aktivní a stále rostoucí sítě chytrých destinací, které se dostaly do užšího výběru v předchozích ročnících soutěže, vyměňovat s nimi příklady dobré praxe a navzájem se učit.

  Evropské hlavní město chytrého turismu je iniciativa EU, která je v současné době financována z programu COSME. Soutěž je tak otevřena jak městům z celé EU, tak městům ze zemí mimo EU, které jsou součástí programu COSME (Albánie, Arménie, Bosna a Hercegovina, Island, Kosovo, Moldavsko, Černá Hora, Severní Makedonie, Srbsko, Turecko, Ukrajina a Spojené království)
  V soutěži o titul Evropské hlavní město chytrého turismu 2023 prezentují města své inovativní postupy v oblasti cestovního ruchu ve čtyřech kategoriích: dostupnost, udržitelnost, digitalizace, kulturní dědictví a kreativita. Přihlášky nejprve vyhodnotí porota tvořená nezávislými odborníky. V užším kole finalistů bude soutěžit 7 vybraných měst, která budou požádána o představení své kandidatury před evropskou porotou. Evropská porota vybere dva vítěze, kteří získají titul Evropské hlavní město chytrého turismu 2023, přičemž vyhlášení vítězů proběhne v listopadu 2022.
  Soutěž se může pochlubit prokazatelnými úspěchy. Evropské hlavní město chytrého turismu 2023 je čtvrtým ročníkem této soutěže. Evropskými hlavními městy chytrého turismu pro rok 2022 se staly Bordeaux a Valencie, pro rok 2020 Göteborg a Málaga, zatímco v prvním ročníku této soutěže v roce 2019 společně zvítězila města Helsinky a Lyon.
  Podání přihlášky probíhá formou online formuláře, který vyplní zástupci daného města. Uzávěrka přihlášek je 1. června 2022 v 17:00 SEČ.

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze