Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré městoIT

  Gordic: Platby v Portálu občana: snadné jako v e-shopu

  Image

  V e-shopech jsme si dávno zvykli provést platbu přes elektronické bankovnictví pomocí údajů z platební karty nebo namířením chytrého telefonu na QR kód. Zároveň ve svém profilu jasně vidět, kolik která položka stojí i jaká je souhrnná částka.

  Komfort celé škály platebních možností si lze nyní dopřát i při úhradě místních poplatků. Chápeme, že jakékoliv placení asi neokupuje v žebříčku oblíbených aktivit nejvyšší příčky, ale když už to být musí, tak ať to máme rychle a snadno za sebou. A tím se řídí i vývoj Portálu občana od firmy Gordic.

  Celý proces plateb místních poplatků lze shrnout do tří kroků:

  1) Zobrazení poplatků

  Do Portálu občana vstupuji pomocí přihlášení s ověřením totožnosti. V úvodním přehledu vidím dlaždici poplatků se souhrnnou informací, kolik položek mi zbývá uhradit a jaký počet je již po splatnosti. Po kliknutí na dlaždici se zobrazí úplný výčet plateb, které mě čekají i termíny splatnosti každé z nich. Jelikož jsme zvyklí platit nejdříve to, co „hoří“, portál automaticky řadí poplatky podle termínu splatnosti. Pokud bychom se dostali do prodlení a splatnost tzv. prošvihnuli, konkrétní platba získá zářivě červenou „ozdobu“ pro ještě výraznější výstrahu.

  2) Platební možnosti GoPay

  Po kliknutí na tlačítko „Zaplatit“ u konkrétního poplatku se zobrazí tři možnosti – údaje pro ruční zadání bankovního převodu, QR kód s předpisem pro platbu a online platba prostřednictvím brány GoPay.

  3) Platba odeslána

  Již po krátké chvíli se mi v prostředí portálu objeví, že byly peníze městu odeslány. Oproti vypisovaným složenkám nebo manuálnímu přepisu do bankovnictví tak nemusím tápat, zda jsem svojí chybou nenasměroval platbu špatně a nezpříjemnil někomu pár stokorunami život, nebo v lepším případě kontrolovat několik dní po sobě v bankovnictví, zda se nevrátí platba nazpět s notifikací o nemožnosti doručení.

  Samozřejmě k samotnému zaúčtování na úřadu dochází až s nějakým časovým odstupem, já však již po odeslání získávám důležitý kus jistoty a možnost poplatek (obvykle na rok) z hlavy vypustit.

  Výhody platebního procesu ocení nejen občané, ale i městský či obecní úřad. Jeho pracovníkům přichází peníze na definované účty i s potřebnými informacemi pro další nasměrování i navazující účetní evidenci.

  VÝHODY:
  • Přehledné zobrazení neuhrazených poplatků
  • Chronologické seřazení blížících se plateb
  • Upozornění na neuhrazenou částku poplatku
  • Platba pomocí QR kódu nebo brány GoPay

  Foto a zdroj: ISVS

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze