Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoIT

Hejtmani se chtějí víc věnovat kybernetické bezpečnosti

Kybernetická bezpečnost v krajích je prioritou všech hejtmanů. A to zejména u nemocnic. Asociace krajů ČR proto plánuje intenzivnější spolupráci s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Dohodli se na tom předseda asociace krajů Martin Kuba s ředitelem NÚKIB Karlem Řehkou na společném jednání, které se uskutečnilo ve středu 2. června.
Předmětem jednání byly právě krajské nemocnice a možnosti jejich zabezpečení před kybernetickými útoky. Mimo to kraje spravují řadu tzv. významných informačních systémů, které podléhají regulaci NÚKIB, a jde tudíž o další oblast, kde by bylo vhodné posílit spolupráci. „Sektor zdravotnictví patří dlouhodobě mezi naše priority. Od ledna letošního roku platí nová legislativa, díky níž pod náš dohled spadá více nemocnic, spouštíme specializované vzdělávání pro zdravotníky a obecně se snažíme zabezpečení tohoto sektoru maximálně posílit. Kraje jsou zřizovatelem řady zdravotnických zařízení, a proto je klíčové s nimi debatu na toto téma vést,“ uvedl ředitel NÚKIB Karel Řehka.
„Chci, aby Asociace krajů spolupracovala s NUKIBem mnohem víc. Zvlášť v téhle době je třeba brát hrozbu kybernetických útoků velmi vážně,“ říká předseda Asociace krajů ČR Martin Kuba.
Zdroj: Asociace krajů ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
516
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
252

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze