Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoITMístní rozvoj

Kraj jedná o lepším pokrytí území vysokorychlostním internetem

Téměř všude, kam zamířili zástupci Karlovarského kraje při svých výjezdech do obcí, se jako červená linie táhne problém s pokrytím internetem a signálem mobilních operátorů. Proto se kraj v první řadě spojil s územními koordinátory centrály Broadband Competence Office (BCO), kterou zastřešuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

Kraj připravil pro zástupce BCO seznam obcí s problematickým pokrytím signálem i internetovým připojením.

„Chceme uzavřít memorandum o spolupráci, které se stane základem pro řešení problému s konektivitou a pokrytím. Aktivity koordinátora BCO chceme prezentovat během ledna členům Komise pro inovace, vědu a výzkum, smart region a informační technologie Rady Karlovarského kraje a vytvořit platformu zástupců kraje, BCO, starostů dotčených obcí, Českého telekomunikačního úřadu i krajských informatiků. Připojení k internetu je v době, kdy se digitalizace veřejné správy skloňuje ve všech pádech, naprosto nezbytné,“ řekl náměstek hejtmana Vojtěch Franta.

Na základě jednání s koordinátorem BCO Karlovarský kraj vytipoval tři obce pro vzorovou analýzu popsaných dat. Data se vyhodnotí a aplikují na zbylé obce s problematickým pokrytím internetu.  Následně budou starostové seznámeni s konkrétními výstupy za osobní účasti územního koordinátora BCO a zástupců operátora. Pak už bude záležet i na aktivitě jednotlivých obcí, jak se budou na dalším vývoji podílet.

Zdroj: Karlovarský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
441
Energetika
499
IT
365
Dotace a Finance
1354
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze