Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceChytré město

  Královéhradecký datový portál zvítězil v soutěži Chytrá města 2022

  Image

  Datový portál Královéhradeckého kraje získal 1. místo v soutěži Chytrá města 2022 v kategorii PROJEKT PRO REGION. Šestý ročník soutěže uspořádala nevládní nezisková organizace Smart City Innovations Institut. Přihlásit se mohla města, obce, kraje a dodavatelé chytrých řešení, kteří se chtějí zapojit do sdílení dobré praxe při budování koncepce chytrých měst (Smart City).

  Slavnostní předávání ocenění vítězům 6. ročníku soutěže Chytrá města 2022 se uskutečnilo začátkem prosince v Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze. Soutěžilo se celkem v devíti kategoriích a Královéhradecký kraj se se svým chytrým řešením portálu Data KHK umístil na 1. místě v kategorii PROJEKT PRO REGION. Cenzu za kraj převzal ekonomický náměstek hejtmana Rudolf Cogan.

  Hlavní smysl soutěže organizátoři vidí ve vyhledávání, hodnocení a podpoře realizace konkrétních projektů a dlouhodobých strategií v rámci chytrých řešení rozvoje obcí, měst a regionů. Pořádá ji nevládní nezisková organizace Smart City Innovations Institut, z.ú., za významné podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR, které je současně také vyhlašovatelem jednotlivých ročníků.

  Datový portál Data KHK je veřejným informačním místem plným otevřených dat týkajících se Královéhradeckého kraje. Data veřejnosti prezentuje formou infografik, zajímavých přehledů, statistických a mapových výstupů a datových karet. Portál zároveň plní funkci rozcestníku všech portálů a aplikací Královéhradeckého kraje a Centra investic, rozvoje a inovací.

  Zájemce by mohly zajímat také další články týkající se úspěchů datového portálu Data KHK.

  Foto a zdroj: Komunální Ekologie

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze