Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceChytré město

Královéhradecký datový portál zvítězil v soutěži Chytrá města 2022

Image

Datový portál Královéhradeckého kraje získal 1. místo v soutěži Chytrá města 2022 v kategorii PROJEKT PRO REGION. Šestý ročník soutěže uspořádala nevládní nezisková organizace Smart City Innovations Institut. Přihlásit se mohla města, obce, kraje a dodavatelé chytrých řešení, kteří se chtějí zapojit do sdílení dobré praxe při budování koncepce chytrých měst (Smart City).

Slavnostní předávání ocenění vítězům 6. ročníku soutěže Chytrá města 2022 se uskutečnilo začátkem prosince v Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze. Soutěžilo se celkem v devíti kategoriích a Královéhradecký kraj se se svým chytrým řešením portálu Data KHK umístil na 1. místě v kategorii PROJEKT PRO REGION. Cenzu za kraj převzal ekonomický náměstek hejtmana Rudolf Cogan.

Hlavní smysl soutěže organizátoři vidí ve vyhledávání, hodnocení a podpoře realizace konkrétních projektů a dlouhodobých strategií v rámci chytrých řešení rozvoje obcí, měst a regionů. Pořádá ji nevládní nezisková organizace Smart City Innovations Institut, z.ú., za významné podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR, které je současně také vyhlašovatelem jednotlivých ročníků.

Datový portál Data KHK je veřejným informačním místem plným otevřených dat týkajících se Královéhradeckého kraje. Data veřejnosti prezentuje formou infografik, zajímavých přehledů, statistických a mapových výstupů a datových karet. Portál zároveň plní funkci rozcestníku všech portálů a aplikací Královéhradeckého kraje a Centra investic, rozvoje a inovací.

Zájemce by mohly zajímat také další články týkající se úspěchů datového portálu Data KHK.

Foto a zdroj: Komunální Ekologie

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
383
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze