Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoEnergetikaMístní rozvoj

LED svítidla pro veřejné osvětlení měst a obcí

Alternativa k sodíkovým výbojkám má mnoho výhod

Mnoho měst, obcí nebo městských částí v souladu s všeobecným trendem roste, rozvíjí se a modernizuje. S tím souvisí i nutnost výměny stávajícího – energeticky, servisně a nákladově velmi náročného veřejného osvětlení se sodíkovými výbojkami. Moderní, ekonomickou, a hlavně provozně daleko úspornější alternativou je LED osvětlení s vysokým měrným výkonem a nízkou spotřebou elektrické energie.

Jako náhrady za běžné sodíkové výbojky spolehlivě poslouží svítidla LEDVANCE STREETLIGHT AREA, které se nabízí v několika variantách podle příkonu a barvy světla. Nejúspornější je verze s příkonem 35 W. Vzhledem k vývoji v oblasti veřejného osvětlení, kdy je snaha se barvou světla přiblížit k původním sodíkovým výbojkám, se doporučuje použít svítidla s teplotou chromatičnosti 3000 K, což je teplé bílé světlo. LED svítidla se montují na stávající sloupy veřejného osvětlení výměnou za stará výbojková svítidla tzv. kus za kus, a to bez použití nástrojů díky pouzdru a zásuvné svorkovnici. Mají vysoký měrný výkon 135 lm/W, dlouhou životnost (až 70 000 hodin) a záruku 5 let. Podstatným benefitem je také možnost přesného nastavení úhlu svítidla díky integrovanému kloubu.

 

Přednosti LED svítidel pro veřejné osvětlení oproti sodíkovým výbojkám
  • Záruka 5 let
  • Snížení příkonu, úspora elektrické energie
  • Prodloužení servisního intervalu, delší životnost
  • Vysoký měrný výkon 130 lm/W
  • Snadná montáž, výměna na stávajících sloupech veřejného osvětlení 1:1
  • Možnost přesného nastavení úhlu svítidla díky integrovanému kloubu
Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze