Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoDoprava a Infrastruktura

Město Liberec nasadí stálé radary v Krásné Studánce

Šokující výsledky přineslo týdenní měření dodržování předepsané rychlosti v zastavěné městské části Krásná Studánka (U Medvěda), které si první týden v květnu zadalo město Liberec. Zjištěná data ukazují, že 92 % řidičů z přibližně 38 000 aut, která touto částí projížděla, překročilo maximální povolenou rychlost 50 km/h.
„Přes dva tisíce motoristů během měření dokonce překročilo rychlost o více, než 30 km/h. Ve dvou případech místem projeli dokonce rychlostí mezi 140 až 150 km/h. Přitom jde o zastavěnou městskou část, kde může snadno dojít k ohrožení zdraví a životů chodců i cyklistů. Proto jsme se rozhodli situaci co nejdříve řešit tím, že na kritická místa necháme umístit stacionární rychlostní radary,“ říká primátor Liberce Jaroslav Zámečník.
Na časté porušování povolené rychlosti město upozornili občané. Jeden z nich, pan Martin Mastný, navíc požádal město a zastupitele o pomoc s tím, že situaci v této lokalitě považuje za kritickou.
„Chci mu poděkovat, protože díky jeho podnětu jsme zjistili, jak velké dopravní riziko v této části města občany ohrožuje a obtěžuje. Sám jsem se na místě přesvědčil, že dopravní situaci tam musíme řešit jako prioritu. Konkrétně v Hejnické ulici, kde řidiči porušují rychlost nejčastěji, je třeba začít s měřením rychlosti co nejdříve. Věřím, že umístěním radarů se situace postupně zlepší a motoristé, kteří pravidla nerespektují, se začnou chovat zodpovědně,“ dodává primátor Jaroslav Zámečník.
Zdroj: město Liberec

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze