Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoDoprava a InfrastrukturaŽivotní prostředí

MMR dá 3,5 miliardy na nízkoemisní veřejnou dopravu

Integrovaný regionální operační program (IROP) spravovaný Ministerstvem pro místní rozvoj právě vyhlásil dvě výzvy na podporu rozvoje udržitelné dopravy. Celkem je v těchto výzvách IROP 2021 – 2027 připraveno více než 3,5 mld. korun.

„Výzvy podporují nákup bezemisních vozidel pro veřejnou dopravu, která využívají alternativní energie, jako je elektřina a vodík, tedy elektrobusů, vodíkových autobusů, trolejbusů a tramvají. Z peněz určených na tuto výzvu je možné zakoupit také nízkoemisní vozidla využívající alternativní palivo biometan, což jsou například autobusy na plyn. Díky novým projektům ve veřejné dopravě jistě dojde ke zlepšení kvality ovzduší v českých městech a regionech a zvýší se tím i obliba veřejné dopravy,“ uvedl ředitel Řídícího orgánu IROP Rostislav Mazal.

Výzva č. 27 je určena projektům na území méně rozvinutých regionů. Výzva č. 28 je určena pro projekty na území přechodových regionů.

27. výzva IROP má stanovenou částku z Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši zhruba 2,1 mld. Kč. Ve 8. výzvě IROP je připraveno zhruba 1,4 mld. Kč.

V obou případech se jedná o průběžné výzvy, což pro žadatele znamená, že hodnocení projektu bude probíhat průběžně po podání žádosti o dotaci do Monitorovacího systému 2021+.

Připraven je také seminář pro žadatele. Informacek semináři pro žadatele a příjemce je možné sledovat na webových stránkách IROP.

Kategorie regionů naleznete na webových stránkách IROP.

Foto a zdroj: MMR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze