Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré městoDoprava a Infrastruktura

  Modrá kola v ulicích Uherského Hradiště

  Od měsíce dubna startuje v Uherském Hradišti pilotní projekt sdílených jízdních kol. Pro občany města a jeho návštěvníky bude po městě k dispozici 75 sdílených jízdních kol městského typu, provozovaných společností Nextbike.
  Pro tato kola bude v rámci města vymezeno 45 stanovišť. Zájemci tak budou moci si na kterémkoli stanovišti kolo zapůjčit a na jiném, nebo i na původním stanovišti kolo vrátit. Tato služba směřuje k podpoře možnosti rychlého přesunu v rámci města bez nutnosti užít vlastní kolo, případně osobní vozidlo.

  Registrací se rozšiřují možnosti

  K operativnímu využití sdílených kol je určena aplikace pro mobilní zařízení, která je k dispozici na stránkách společnosti Nextbike (www.nextbikeczech.com). Registrovanému uživateli (s ověřenou platební metodou / s aktivním účtem) už jen postačí načíst QR kód na sdíleném jízdním kole a může vyrazit. Pro zájemce, kteří nebudou mít k dispozici „chytrý“ telefon, bude možné zapůjčení kola přes zákaznickou linku. Navíc s jedním účtem u Nextbike můžete využít modrá sdílená kola v dalších 15 městech ČR a 27 zemích po celém světě. S jednou aplikací se tak můžete projet například i v Brně, Ostravě, ale třeba i chorvatském Splitu nebo Zadaru. A cena? Čtvrthodina zdarma, pak za 24 korun na půl hodiny. Pro pravidelné zájemce o sdílená kola po delší časový úsek provozovatel nabídne i zvýhodněné měsíční (149 korun) a roční tarify (899 korun). Více informací o fungování sdílených kol v Uherském Hradišti najdete na webových stránkách ZDE.
  Vzhledem k tomu, že se jedná o pilotní projekt na období jednoho roku, je možné, že se místa pro zapůjčení kola budou časem měnit či doplňovat. Trasy sdílených kol budou za účelem optimalizace sítě stanovišť monitorovány a bude tak možné celkem operativně optimalizovat místa, kde si lidé budou moci kolo zapůjčit a zase vrátit.
  Zdroj: www.mesto-uh.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1082
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze