Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré město

Nositelné kamery pro vaši obecní policii

Systém společnosti Axis oceňují strážníci v řadě měst

Když se řekne kamerový systém, většině z nás se vybaví kamery pevně připevněné ke sloupu nebo stropu. Moderní řešení je však mnohem širší a zvlášť v posledních letech se čím dál tím více prosazují systémy kamer nositelných na těle. Taková zařízení mohou poskytnout policistům, strážníkům a příslušníkům mnoha dalších profesí nedocenitelnou službu.

Nositelné kamery jsou běžnou součástí výbavy bezpečnostních složek v mnoha státech světa. Jejich hlavní předností je schopnost vnést světlo do řešení konfliktů a jejich záznamy jsou relevantními důkazy i v případných právních sporech.

Společnost Axis je světovou špičkou v oblasti bezpečnostní techniky a její poslední typ nositelné kamery AXIS W101 v sobě kombinuje to nejlepší, co je v současnosti k dispozici. Systém z její dílny využívají strážníci v Praze, Hluboké nad Vltavou nebo Slaném a z vlastní zkušenosti radí – využít běžné akční kamery se nevyplatí a že Axis je sázka na spolehlivost. A proč?

Připravena do práce v terénu

Kamery AXIS W101 jsou konstruované tak, aby jejich spolehlivost nijak neovlivnilo špatné počasí nebo nešetrné zacházení. Jsou vodě a prachu odolné, nerozhází je pád. Množství variabilních úchytů zaručuje možnost pevného a spolehlivého upevnění na různé typy uniforem a pracovního oblečení. Velká tlačítka zajišťují přesné intuitivní ovládání bez toho, že by si uživatel musel sundat rukavice. Baterie je koncipovaná tak, aby kamera v provozu vydržela v hybridním stand-by režimu (z kterého je schopná začít kdykoliv během vteřiny nahrávat) dvanáct hodin. Díky propojení s mobilní aplikací může strážník video kdykoliv zkontrolovat, napsat k němu poznámky nebo pomocí něj zpřesnit protokol.

Schopnost „cestovat v čase“

Zásadní výhodou kamer AXIS W101 je schopnost 90vteřinového bufferu neboli přednahrávání. Tato až 90vteřinová sekvence se automaticky připojí k nahrávce ve chvíli, kdy nositel kameru zapne. To umožnuje vrátit čas o minutu a půl zpět před moment, kdy došlo k zahájení nahrávání. Je tak možné lépe zmapovat původ, podněty a reakce jednotlivých účastníků celé situace. K dispozici jsou také externí senzory, které umožní nahrávání (a tím pádem výše uvedené uložení posledních 90 vteřin) v případě pádu policisty na zem nebo vytažení zbraně z pouzdra.

Data jako důkaz

Jak kamera AXIS W101, tak systém správy AXIS Camera Station nakládá s nahranými daty tak, aby je bylo možné v případě sporu využít jako legitimní důkaz o dění na místě. Video je proto šifrované a bezpečně uložené v kameře, respektive v systému tak, aby s ním nemohl nikdo manipulovat ve smyslu změny jeho obsahu, čímž splňuje nejpřísnější standardy CJIS (šifrování AES-256). Systémy kamery odpovídají i oficiálním standardům FBI pro kybernetickou bezpečnost s end-to-end šifrováním. Součástí kamery W101 je i GPS modul, který umožňuje záznam konkrétně lokalizovat.

Řešení pro malé i velké obce

Kamera AXIS W101 je vrcholem celého systému, který Axis nabízí. Ten se skládá z několika prvků a díky vysoké míře modularity je možné jej použít v malé obci stejně jako ve statutárním městě. Řešení společnosti Axis nabízí dokovací stanice, které slouží pro přenos dat i nabíjení zároveň s různým počtem pozic. Díky využití externího systémového ovladače jsou cenově dostupné a systém lze operativně rozšiřovat. Centrem kamerového systému je portál AXIS Case Insight. Ten umožnuje rychlou a efektivní práci se shromážděným materiálem. Stažení videí do systému probíhá automaticky ihned po vložení kamery do její dokovací stanice.

Kamera AXIS W101 podporuje vedle AXIS Camera Station také VMS a především EMS (systémy pro správu důkazů) třetích stran. Není proto problém tyto kamery zapojit i do již zavedených bezpečnostních systémů.

 

Chcete si systém s nositelnou kamerou AXIS W101 vyzkoušet?

Kontaktujte našeho specialistu Dalibora Smažinku na mailové adrese dalibor.smazinka@axis.com

Další informace najdete na www.axis.com

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
514
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze