Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré město

  Nositelné kamery pro vaši obecní policii

  Systém společnosti Axis oceňují strážníci v řadě měst

  Když se řekne kamerový systém, většině z nás se vybaví kamery pevně připevněné ke sloupu nebo stropu. Moderní řešení je však mnohem širší a zvlášť v posledních letech se čím dál tím více prosazují systémy kamer nositelných na těle. Taková zařízení mohou poskytnout policistům, strážníkům a příslušníkům mnoha dalších profesí nedocenitelnou službu.

  Nositelné kamery jsou běžnou součástí výbavy bezpečnostních složek v mnoha státech světa. Jejich hlavní předností je schopnost vnést světlo do řešení konfliktů a jejich záznamy jsou relevantními důkazy i v případných právních sporech.

  Společnost Axis je světovou špičkou v oblasti bezpečnostní techniky a její poslední typ nositelné kamery AXIS W101 v sobě kombinuje to nejlepší, co je v současnosti k dispozici. Systém z její dílny využívají strážníci v Praze, Hluboké nad Vltavou nebo Slaném a z vlastní zkušenosti radí – využít běžné akční kamery se nevyplatí a že Axis je sázka na spolehlivost. A proč?

  Připravena do práce v terénu

  Kamery AXIS W101 jsou konstruované tak, aby jejich spolehlivost nijak neovlivnilo špatné počasí nebo nešetrné zacházení. Jsou vodě a prachu odolné, nerozhází je pád. Množství variabilních úchytů zaručuje možnost pevného a spolehlivého upevnění na různé typy uniforem a pracovního oblečení. Velká tlačítka zajišťují přesné intuitivní ovládání bez toho, že by si uživatel musel sundat rukavice. Baterie je koncipovaná tak, aby kamera v provozu vydržela v hybridním stand-by režimu (z kterého je schopná začít kdykoliv během vteřiny nahrávat) dvanáct hodin. Díky propojení s mobilní aplikací může strážník video kdykoliv zkontrolovat, napsat k němu poznámky nebo pomocí něj zpřesnit protokol.

  Schopnost „cestovat v čase“

  Zásadní výhodou kamer AXIS W101 je schopnost 90vteřinového bufferu neboli přednahrávání. Tato až 90vteřinová sekvence se automaticky připojí k nahrávce ve chvíli, kdy nositel kameru zapne. To umožnuje vrátit čas o minutu a půl zpět před moment, kdy došlo k zahájení nahrávání. Je tak možné lépe zmapovat původ, podněty a reakce jednotlivých účastníků celé situace. K dispozici jsou také externí senzory, které umožní nahrávání (a tím pádem výše uvedené uložení posledních 90 vteřin) v případě pádu policisty na zem nebo vytažení zbraně z pouzdra.

  Data jako důkaz

  Jak kamera AXIS W101, tak systém správy AXIS Camera Station nakládá s nahranými daty tak, aby je bylo možné v případě sporu využít jako legitimní důkaz o dění na místě. Video je proto šifrované a bezpečně uložené v kameře, respektive v systému tak, aby s ním nemohl nikdo manipulovat ve smyslu změny jeho obsahu, čímž splňuje nejpřísnější standardy CJIS (šifrování AES-256). Systémy kamery odpovídají i oficiálním standardům FBI pro kybernetickou bezpečnost s end-to-end šifrováním. Součástí kamery W101 je i GPS modul, který umožňuje záznam konkrétně lokalizovat.

  Řešení pro malé i velké obce

  Kamera AXIS W101 je vrcholem celého systému, který Axis nabízí. Ten se skládá z několika prvků a díky vysoké míře modularity je možné jej použít v malé obci stejně jako ve statutárním městě. Řešení společnosti Axis nabízí dokovací stanice, které slouží pro přenos dat i nabíjení zároveň s různým počtem pozic. Díky využití externího systémového ovladače jsou cenově dostupné a systém lze operativně rozšiřovat. Centrem kamerového systému je portál AXIS Case Insight. Ten umožnuje rychlou a efektivní práci se shromážděným materiálem. Stažení videí do systému probíhá automaticky ihned po vložení kamery do její dokovací stanice.

  Kamera AXIS W101 podporuje vedle AXIS Camera Station také VMS a především EMS (systémy pro správu důkazů) třetích stran. Není proto problém tyto kamery zapojit i do již zavedených bezpečnostních systémů.

   

  Chcete si systém s nositelnou kamerou AXIS W101 vyzkoušet?

  Kontaktujte našeho specialistu Dalibora Smažinku na mailové adrese dalibor.smazinka@axis.com

  Další informace najdete na www.axis.com

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

  Další článek
  Úspory díky investici
  Image