Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceChytré městoIT

  OBEC 2030 rozšiřuje mapu dobré praxe obcí ČR

  Jednou z prvních myšlenek projektu OBEC 2030 bylo vytvoření mapy dobré praxe. Ta byla původně reakcí na manuály, směrnice a direktivy, se kterými se setkáváme dnes a denně. Nechceme obcím říkat, co mají dělat. Chceme ukazovat, co dělají jinde, aby se mohli inspirovat. Věříme, že jeden funkční příklad vydá za deset směrnic.

  Nová místa na mapě

  Myšlenka na sdílení dobré praxe prostřednictvím pinů na mapě se ujala. Stala se oblíbeným nástrojem a důvodem návštěvy našich webových stránek. Proto jsme se rozhodli pokračovat v jejím rozšiřování. Vyhledáváme aktivně příklady českých vsí, městysů, měst, regionů či krajů, které pak prezentujeme. Třeba v posledním měsíci jsme přidali následující:

  V Děčíně vytápějí sídliště naprosto unikátním způsobem – vodou z geotermálního vrtu vedeného půl kilometru pod zem. Ve stejné vodě se navíc můžete vykoupat v místním bazénu.

  Tábor

  Město Tábor se jako jedno z prvních může pochlubit energetickým certifikátem dle ISO 50001. Ten nahrazuje potřebu opakovaných energetických auditů. Certifikátu předcházel perfektní energetický plán města, tedy záležitost, kterou doporučujeme zpracovat naprosto všem.

  Karle

  U malé obce na Svitavsku se vyrobí tolik energie, která by postačila na spotřebu sedmkrát větší. Stavba malého větrného parku u Karle má ale specifikum: jeden ze tří „větráků“ patří obci samotné a přispívá do jejího rozpočtu plnými deseti procenty.

  Jak se dostat do mapy dobré praxe?

  Není nic jednoduššího, než nám dát o sobě vědět. A ten úplně nejvíc elegantní způsob je přihlásit se do soutěže. Do mapy dobré praxe se dostanete a navíc můžete vyhrát některou ze zajímavých cen.

  Foto: Obec 2030
  Zdroj: Obec 2030

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze