Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré městoDoprava a Infrastruktura

  Papírové parkovací karty definitivně nahradí elektronická podoba

  Ve Znojmě je nyní možné vyřídit parkovací kartu pohodlně online bez nutnosti navštívit městský úřad. Nový webový portál umožňuje online podání a posouzení žádosti o kartu včetně jejího bezhotovostního uhrazení. Elektronické parkovací karty definitivně nahradí dosavadní papírové, které mají platnost do 31. března 2022.

   „Nový systém umožní obyvatelům žádat o parkovací karty z pohodlí domova, bez nutnosti osobní návštěvy úřadu. S vyplněním žádosti pomůže podrobný manuál. Ten, kdo si s vyplněním žádosti ani tak nebude vědět rady, může samozřejmě stále dorazit na úřad, kde s vyplněním rádi pomohou kolegové z odboru investic a technických služeb,“ říká Jakub Malačka.

  Novinkou je také změna platnosti parkovací karty, a to maximálně na dvanáct po sobě jdoucích měsíců namísto výdeje na jeden kalendářní rok. Nový systém přinese lepší možnosti pro následnou kontrolu.

  „Do evidence parkovacích karet bude mít oprávněný přistup také Městská policie Znojmo. Po zadání či načtení registrační značky vozidla budou moci strážníci ověřit, zda dané vozidlo má platné oprávnění ke stání na vymezených místech,“ vysvětluje Jakub Malačka.

  O parkovací kartu si může zažádat každý, kdo má trvalý pobyt, sídlo firmy, provozovnu nebo je vlastníkem nemovitosti v městské památkové rezervaci a je vlastníkem nebo provozovatelem osobního vozidla. Občané s trvalým bydlištěm v městské památkové rezervaci (dále jen MPR) zaplatí za parkovací kartu za jedno vozidlo měsíčně pouhých 50 korun (za každé další 1 000 korun). Parkovací kartu mohou získat i vlastníci nemovitostí v MPR, kteří zaplatí za jedno vozidlo měsíčně 500 korun (za každé další 1 000 korun). Podnikající se sídlem firmy nebo provozovnou v MPR zaplatí za kartu měsíčně 1 000 korun, stejnou částku zaplatí i za každou další.

  Zdroj: Město Znojmo

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  365
  Energetika
  363
  IT
  239
  Dotace a Finance
  1077
  Odpady
  194

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze