Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoDoprava a Infrastruktura

Papírové parkovací karty definitivně nahradí elektronická podoba

Ve Znojmě je nyní možné vyřídit parkovací kartu pohodlně online bez nutnosti navštívit městský úřad. Nový webový portál umožňuje online podání a posouzení žádosti o kartu včetně jejího bezhotovostního uhrazení. Elektronické parkovací karty definitivně nahradí dosavadní papírové, které mají platnost do 31. března 2022.

 „Nový systém umožní obyvatelům žádat o parkovací karty z pohodlí domova, bez nutnosti osobní návštěvy úřadu. S vyplněním žádosti pomůže podrobný manuál. Ten, kdo si s vyplněním žádosti ani tak nebude vědět rady, může samozřejmě stále dorazit na úřad, kde s vyplněním rádi pomohou kolegové z odboru investic a technických služeb,“ říká Jakub Malačka.

Novinkou je také změna platnosti parkovací karty, a to maximálně na dvanáct po sobě jdoucích měsíců namísto výdeje na jeden kalendářní rok. Nový systém přinese lepší možnosti pro následnou kontrolu.

„Do evidence parkovacích karet bude mít oprávněný přistup také Městská policie Znojmo. Po zadání či načtení registrační značky vozidla budou moci strážníci ověřit, zda dané vozidlo má platné oprávnění ke stání na vymezených místech,“ vysvětluje Jakub Malačka.

O parkovací kartu si může zažádat každý, kdo má trvalý pobyt, sídlo firmy, provozovnu nebo je vlastníkem nemovitosti v městské památkové rezervaci a je vlastníkem nebo provozovatelem osobního vozidla. Občané s trvalým bydlištěm v městské památkové rezervaci (dále jen MPR) zaplatí za parkovací kartu za jedno vozidlo měsíčně pouhých 50 korun (za každé další 1 000 korun). Parkovací kartu mohou získat i vlastníci nemovitostí v MPR, kteří zaplatí za jedno vozidlo měsíčně 500 korun (za každé další 1 000 korun). Podnikající se sídlem firmy nebo provozovnou v MPR zaplatí za kartu měsíčně 1 000 korun, stejnou částku zaplatí i za každou další.

Zdroj: Město Znojmo

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
509
IT
374
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze