Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoITMěsto pro byznys

PlzniTo bodovala v soutěži Chytrá města

„Aplikace PlzniTo je velmi jednoduchý a efektivní způsob, jak nám Plzeňané mohou nahlásit závadu ve veřejném prostoru. Ocenění a uznání odborné veřejnosti mě velmi těší a vnímám ho jako potvrzení našich poznatků z praxe. Za každý podnět jsme samozřejmě moc rádi, protože i díky tomu můžeme společně s našimi občany udržovat v našem městě pořádek,“ řekl primátor Plzně Roman Zarzycký.

Západočeská metropole si za aplikaci PlzniTo odnáší v soutěži Chytrá města prvenství v kategorii      Projekt pro města s 50 až 200 tisíci obyvateli. „Aplikace funguje už sedmým rokem a za tu dobu skrze ni lidé nahlásili přes 26 tisíc závad. Nejčastěji upozorňují na černé skládky, závady na chodnících, dopravních značeních nebo cyklostezkách. Často se objevují také upozornění na poškozené dětské prvky nebo nefunkční veřejné osvětlení,“ řekla Vladislava Smetanová, vedoucí Kontaktního centra Správy informačních technologií města Plzně.

Práce s aplikací je podle Daniela Kůse, radního města Plzeň pro Smart City a podporu podnikání, velmi snadná. „Asi nejjednodušší je stáhnout si aplikaci do chytrého telefonu. Pokud někde vidím závadu, stačí ji vyfotit, nahrát do aplikace a krátce popsat. Místo se buď samo označí skrze aktivní GPS lokátor, nebo jej můžete označit v mapě. Hlášení obdrží pracovníci kontaktního centra, ti jej obratem předají kompetentním úředníkům, kteří začnou pracovat na odstranění problému. Občan tak vůbec nemusí řešit, na koho se obrátit. Zároveň nechybí zpětná vazba, ohlašovatel je informován také o průběhu řešení závady.“

PlzniTo ale mohou využívat i lidé, kteří chytrý telefon nevlastní, nebo si nic stahovat nechtějí.  Aplikace funguje i na počítači nebo v telefonu s webovým rozhraním plznito.cz, každopádně hlášení podaná skrze mobilní aplikaci jednoznačně převažují.

Foto a zdroj: Plzeňský Rozhled

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
515
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze