Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré město

Portál občana usnadní vyřizování na úřadě

Efektivnější komunikace s úřadem, možnost podávání formulářů z pohodlí domova nebo jednoduchá úhrada poplatků online kartou či prostřednictvím QR kódu. To jsou výhody elektronické služby Portál občana, kterou nově nabízí město Kopřivnice.

„V tuto chvíli je největším bonusem portálu platební brána, jejímž prostřednictvím mohou lidé hradit závazky vůči městu jednoduše online. Zaplatit tak mohou poplatek za odpady, za psy a případě i pokuty za překročení povolené rychlosti. Výhodou je, že už si nemusejí pamatovat dlouhé variabilní symboly a platby mohou provádět na rodná čísla poplatníků,“ uvedla vedoucí odboru financí Martina Černochová. „V následujících týdnech bude portál doplněn o další elektronické služby a nabídne možnost řešení různých životních situací. Věříme, že zřízení portálu je velkým krokem k usnadnění komunikace s občany a zvýšení efektivity veřejné správy,“ řekl starosta Kopřivnice Miroslav Kopečný.

Platební bránu a další možnosti portálu je možné využít i bez registrace, avšak registrace prostřednictvím ověřené identity přináší uživatelům daleko více výhod. „Registrací občan získá přístup do svého osobního účtu, který mu nabízí ucelený přehled o všech jeho provedených i neprovedených platbách či realizovaných podáních. Po doplnění služeb portálu o různé životní situace se do příslušných formulářů budou automaticky doplňovat údaje registrované osoby a v případě elektronického podání se s nimi bude pracovat, jako by byly podány osobně na úřadě. Už není potřeba, aby se občan dostavil a podání podepsal. Dokonce není vyžadován ani elektronický podpis, což byla dosud asi největší bariéra elektronické komunikace s úřadem,“ doplnil vedoucí oddělení informatiky Radek Harabiš s tím, že registrace se provádí pouze při první návštěvě portálu.

K registraci lze využít elektronický občanský průkaz nebo údaje, které se používají ke vstupu do internetového bankovnictví nebo již zmíněného národního Portálu občana. Všechny možnosti jsou uvedeny přímo v portálu.

Zdroj: Město Kopřivnice

Nejčtenější kategorie
Chytré město
429
Energetika
485
IT
347
Dotace a Finance
1328
Odpady
244

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze