Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoMístní rozvoj

Praha připravuje zásadní směny pozemků se státem

Pomohou rozvoji nemocnice na Vinohradech, kurtů na Letné či výjezdní stanice pražské záchranky.

Radní hl. m. Prahy souhlasili s dodatkem, který by vyřešil některé majetkové nedostatky mezi státem a metropolí. Díky směnám pozemků by mohla Fakultní nemocnice Královské Vinohrady získat prostor pro vybudování nového traumacentra. Hlavní město by naopak získalo možnost rozvíjet dále prostor tenisových kurtů a jejich okolí na Letné či zlepšit podmínky pro záchranáře, kteří sídlí v ulici 28. pluku v Praze 10.

„Tiskem, se kterým jsme souhlasili, se připravuje dodatek, který by měl odblokovat dlouhodobě připravovanou a již schválenou směnu mezi hlavním městem, Fakultní nemocnicí Královské Vinohrady a státem. Tato směna je klíčová z několika faktorů, například pro nemocnici znamená možnost získání tolik potřebných pozemků pro výstavbu traumacentra, které je v dané chvíli nedostatečné a je velmi potřebné pro rozvoj nemocnice a vybudování nového pracoviště na území hlavního města. Praha by tímto tiskem měla získat tři klíčové nemovitosti – například areál kurtů na Letné, čímž dojde ke scelení pozemků. Chtěli jsme především předejít tomu, aby se tyto klíčové pozemky dostaly do rukou soukromých vlastníků, kteří by se případně snažili o změnu územního plánu. My deklarujeme, že zachováme tyto pozemky jako volnočasový sportovní areál,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast majetku Jan Chabr.

Součástí směny by měl být také objekt výjezdové stanice Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy v ulici 28. pluku v Praze 10 – Vršovicích. Z této stanice vyjíždí vozy pražské záchranky a metropole by tak mohla záchranářům vytvořit důstojnější podmínky zrekonstruováním objektu.

Zdroj: TZ hl. m. Praha

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
437
Energetika
495
IT
361
Dotace a Finance
1350
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze