Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré město

Projekt Chytrý venkov ve Středočeském kraji skončil

Rada kraje vzala na dnešním zasedání na vědomí ukončení projektu Chytrý venkov, jenž byl realizován Středočeským krajem a spolufinancován z Operačního programu Zaměstnanost. Cílem a výstupem projektu bylo zpracování strategického dokumentu Strategie Chytrý venkov – Středočeský kraj, dle konceptu SMART CITY/REGION. Náklady, které byly především personální, představovaly 7,4 milionu korun, přičemž sedm milionů činila dotace z operačního programu.

„Výsledkem projektu je dokument bez konkrétních finančních, časových, věcných závazků či požadavků na plnění strategických cílů. Zároveň kraj není nijak vázán v projektu pokračovat či zajistit jeho udržitelnost, tudíž jej můžeme bez dalšího ukončit. S ohledem na to, že jde jen o obecný dokument, rádi bychom se napříště takovýchto projektů financovaných sice primárně z evropských fondů, ale přesto za spoluúčasti kraje, rádi vyvarovali,“ uvedl náměstek pro oblast financí, dotací a inovací Věslav Michalik (STAN).

Základní koncept projektu, který byl zadán předchozím vedením kraje v roce 2018 a realizován až do roku 2020, měl být zaměřen především na oblast energetické náročnosti života města nebo regionu.

Zdroj: Středočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze