Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoMístní rozvoj

Projekt EULiST: Výzkum, inovace a evropské znalosti

Image

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.

EULiST (European Universities Linking Society and Technology) podporuje rozvoj inovativních studijních programů, které připravují studenty na výzvy budoucnosti a spojují technologický a společenský vývoj. Součástí projektu bude také propojení s dalšími výzkumnými pracovníky a aktéry vědecké obce. Když se zapojilo do EULiST, stalo se Vysoké učení technické v Brně součástí sítě tzv. Evropských univerzit. Těch je v tuto chvíli deset a tvoří evropskou síť, která se zaměřuje na inovaci a budoucnost vysokoškolského vzdělávání a sdílení metod, zkušeností a postupů. Partneři pochází ze všech koutů Evropy – např. ze Španělska, Švédska, Rakouska, Itálie a dalších –, aby byla zajištěna geografická diverzita.

„V Brně dlouhodobě podporujeme inovace ve výzkumu a vývoji a také talentované odborníky. Vstup Vysokého učení technického do této prestižní sítě univerzit posiluje nejen status školy, ale také ukazuje, že Brno má co nabídnout v rozvíjejícím se prostoru inovací. Proto jsme také ani chvíli neváhali připojit se do široké platformy podporovatelů projektu EULiST a sledovat jeho průběh i výsledky,“ podotkla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Koordinátorem EULiST je Leibniz University Hannover a projekt, během kterého by mohla VUT v Brně získat až 1,5 mil. eur, potrvá do roku 2027. Následně se bude rozvíjet spolupráce v rámci Evropských univerzit.

Foto: EULIST
Zdroj: Jihomoravský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
514
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze