Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré město

  Ředitelem nové agentury Jihomoravského kraje bude dosavadní gř. CzechInvest

  Jihomoravský kraj s dalšími partnery pokračuje v přípravě založení agentury pro chytrý region, která je mezi prioritami krajské rady s cílem posunout kvalitu veřejných služeb v regionu. Jihomoravský kraj bude první region v České republice, který ustaví takovou specializovanou organizaci s cílem propojovat samosprávu kraje a 672 obcí na jižní Moravě a realizovat velké projekty financované zejména z celoevropsky soutěžních projektů Evropské unie.

  Odborná komise vybrala vítězného uchazeče o místo zakládajícího ředitele agentury pro chytrý region z padesáti uchazečů v několikakolovém výběrovém řízení, které trvalo čtvrt roku. Od 1. května 2022 se jím stane Patrik Reichl, který dosud působil jako generální ředitel CzechInvestu. „Patrik Reichl je zkušený manažer, který ze svého dosavadního profesního působení dobře zná svět inovací i veřejné správy a také terén územních samospráv. Jsem rád, že se ujme tohoto velkého úkolu, pro který byl výběrovou komisí jednoznačně shledán nejlepším kandidátem,“ odůvodnil výběr Jiří Nantl – náměstek hejtmana JMK pro oblast vzdělávání a strategie chytrého regionu.

  Agentura pro chytrý region má být platformou, která propojí aktéry, záměry samospráv, vysokých škol, podniků i neziskovek. Vedení kraje si od agentury slibuje pokrok v realizaci významných projektů nadregionální úrovně s dopadem na život občanů. „Naším úkolem bude posunout region do digitální doby. Technologie by měly usnadnit lidem život a na tom budeme pracovat. Jižní Morava je již dnes vyspělým centrem moderních technologií a my ji posuneme na špičku Evropy v kvalitě veřejných služeb,“ říká Reichl.

  Vedení Jihomoravského kraje předpokládá, že pracovní program nové agentury na nejbližší dobu bude směřovat k tomu, aby pilotní velké projekty inovací ve veřejném sektoru na jižní Moravě byly připraveny v příštích dvou letech.

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  236
  Energetika
  299
  IT
  179
  Dotace a Finance
  829
  Odpady
  161

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze