Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoDoprava a Infrastruktura

Sociální služby v Pardubicích chtějí rozšířit vozový park o 14 elektromobilů

Celkem 14 nových automobilů na čistě elektrický pohon by se nově mohlo stát součástí vozového parku Sociálních služeb města Pardubic. Elektrovozy by organizaci pomohly uspořit během své životnosti miliony korun a současně ulevit také životnímu prostředí ve městě. Náklady spojené s jejich pořízením by navíc z velké části měla uhradit evropská dotace.
„Vozový park Sociálních služeb města Pardubic v současné době disponuje více než 45 vozidly, přičemž značná část z nich by si již zasloužila obměnu. Se stářím vozidel jsou spojeny také vyšší provozní a servisní náklady. Pořízením celkem 14 nových elektromobilů bychom vozový park významně modernizovali, a navíc bychom mohli každoročně uspořit díky levnějším provozním nákladům až 400 tisíc korun. Pokud připočteme úsporu na silniční dani a u části z nich i na dálničních známkách, může se jednat i o částku vyšší. Životnost vozidel kalkulujeme na nejméně deset let. Pokud získá projekt podporu, můžeme v následujících letech rovněž výrazně omezit investice do obnovy vozového parku a další uspořené miliony korun investovat do potřebné revitalizace objektů sociálních služeb. Jako příklad, který je třeba nutně řešit, uvádím projekt humanizace starých oddělení v Domově pro seniory U Kostelíčka,“ informuje ředitel Sociálních služeb města Pardubic Petr Krejčí s tím, že až 90 procent uznatelných nákladů spojených s obnovou vozového parku by organizace mohla uhradit prostřednictvím evropské a státní dotace. „Rádi bychom uspěli se žádostí o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu určeného na podporu a rozvoj sociální infrastruktury, která by spolu s dotací ze státního rozpočtu mohla pokrýt zhruba 12,8 milionu korun z odhadovaných nákladů ve výši přibližně 14,2 milionu korun. Věřím ale, že soutěžená cena bude významně nižší,“ informuje o předpokládaných nákladech projektu ředitel Krejčí a dodává, že nové vozy by Sociální služby města Pardubic chtěly pořídit do konce letošního roku.
Zdroj: Město Pardubice

Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
398
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze