Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré městoIT

  Ústecký kraj zabodoval v soutěži Egovernment The Best 2022

  Ústeckému kraji se podařilo dosáhnout nebývalého úspěchu. V soutěži Egovernment The Best 2022 obsadil se svou integrací ekonomického systému a spisové služby druhé místo v kategorii projekty krajů. V kategorii projekty měst upěla také děčínská aplikace kAppka, která obsadila druhé místo a jejímž realizátorem je krajská datová platforma Portabo spravovaná Datovým centem Ústeckého kraje.

  Slavnostní vyhlášení vítězů 17. ročníku soutěže proběhlo pod záštitou místopředsedy vlády pro digitalizaci Ivana Bartoše v pondělí 21. listopadu 2022 v prostorách Obecního domu v Praze. Diplomy vítězům předala hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková a poradce vicepremiéra Ondřej Profant. V soutěži zabodoval krajský projekt „Integrace ekonomického systému a spisové služby – zveřejňovaní smluv a elektronické schvalování dokladů“ a děčínský projekt „kAppka – Inteligentní systém hlídání spotřeby úniků vody pomocí chytrých vodoměrů“. Oba projekty obsadily ve svých kategoriích druhé místo.

  „Jsem na všechny informatiky, kteří jsou zapojení do projektu integrace ekonomického systému a spisové služby, velmi pyšný. Je to ocenění jejich dosavadní práce, která je opravdu náročná. Umístění mezi nejlepšími projekty letošního roku je pro nás ukazatelem, že se vydáváme správným směrem na cestě k digitalizaci. Proces elektronizace veřejné správy je totiž klíčový pro fungování moderní společnosti. Umožňuje nám pracovat rychle a efektivně a také šetří peníze,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

  Egovernment The Best je soutěžní sbírka nejzajímavějších projektů elektronizace veřejné správy v České republice, kterou každoročně vyhlašuje Magazín Egovernment ve spolupráci se společností ICZ. Snahou magazínu je touto cestou shromáždit a prezentovat projekty, které byly v rámci státní a veřejné správy v daném roce realizovány a mohou být inspirativní pro ostatní. Jednotlivé projekty mezi sebou soutěží v rámci čtyř kategorií – centrální projekty, krajské projekty, městské projekty a obecní projekty.

  Foto: eGovernment
  Zdroj: Ústecký kraj 

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

  Další článek
  Úspory díky investici
  Image