Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoMěsto pro byznysMístní rozvoj

v Hradci Králové mají další bezpečnostní kamery

Městský kamerový systém funguje v Hradci Králové již 23 let a za tu dobu se díky němu výrazně zvýšila bezpečnost. Právě z toho důvodu dochází k postupnému rozšiřování kamer na další místa, především ta, kde se koncentruje vyšší množství osob. V těchto dnech nové kamery přibyly v Sukových sadech u Gočárovy třídy.

Rozšíření kamerového systému do Sukových sadů považujeme spolu s městskou policií i zástupci komise místní samosprávy za správný krok, jelikož se jedná o místo, kde dochází k vysoké koncentraci osob jak přes den, tak i ve večerních hodinách. Umístění kamer tak pomůže nejen ke zvýšení bezpečnosti v této lokalitě, ale i k ochraně majetku a zdraví. Díky nim může navíc městská policie rychleji reagovat na vznik neočekávané situace,“ uvádí primátorka města Pavlína Springerová. V Sukových sadech byly kamery instalovány na dvě místa, poblíž dětského hřiště a v blízkosti Nerudovy ulice. Město za ně zaplatilo 480 tisíc korun včetně DPH.

Městský kamerový systém funguje v Hradci Králové více než 23 let, po celou dobu spadá jeho provoz pod městskou policii. Celkově se ve městě nachází 74 kamerových bodů, z nich nejvíce je umístěno v okolí hlavního nádraží, na náměstích a v okolí obchodních domů. Kamerový systém plní několik důležitých funkcí: „Působí preventivně, tedy vytváří bezpečné zóny v exponovaných lokalitách. Monitoruje veřejný pořádek a předchází pouliční trestné činnosti, zároveň monitoruje dopravní situaci ve městě. V případě rizikových utkání či rozsáhlých kulturních akcí sleduje předimenzované lokality a další riziková místa. Záznamy jsou pak v případě potřeby poskytovány Policii České republiky. Kamerový systém slouží mimo jiné také k dokumentaci,“ popisuje mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová.

Foto: Wikimedia Commons
Zdroj: Hradec Králové

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
513
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze