Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoDoprava a InfrastrukturaMístní rozvoj

V Praze vzniknou nové tramvajové tratě, provoz autobusů bude ekologičtější

Pražští radní schválili dopravní plán hlavního města na roky 2021 až 2025. Podle něj v budoucnosti vznikne řada nových tramvajových tratí, provoz autobusů bude ekologičtější a dojde například k prodloužení linky metra B.

Nově tramvajové tratě

V tramvajové dopravě lze podle dokumentu předpokládat zprovoznění například tratě z Pražského povstání přes Pankrác před poštu na Budějovické a Na Strži. Trať ulicí Na Pankráci byla vybudována loni a její zprovoznění je plánováno letos na jaře. V budoucnu bude trať prodloužena až před poštu.
Pražský dopravní podnik buduje také trať z Barrandova do Slivence. Další v plánu je vybudování smyčky na Zahradním Městě nebo stavba trati z Modřan na Libuš. Na obou dopravní podnik pracuje. Nová smyčka vznikne také u konečné stanice metra A Depo Hostivař. Tramvaje se vrátí do horní poloviny Václavského náměstí a pojedou z Vinohradské po Wilsonově před hlavní nádraží a dál do Bolzanovy. Pro tuto trať zastupitelé schválili změnu územního plánu.

Změny metra

V metru začala stavba nové trasy D z Pankráce do Písnice. Zde byl na dvou ze čtyř míst ukončen geologický průzkum. Trasu metra C pak v následujících pěti letech čeká výměna starých dřevěných pražců za nové. Plánováno je prodloužení linky metra B o stanici Depo Zličín. Intervaly MHD by se podle materiálu v následujících letech zásadně měnit neměly. Posílena bude linka B. Do pěti let by se zde mohl v určité části pracovních dnů zkrátit interval až o minutu.

Autobusová doprava

Podle dokumentu by do roku 2025 mělo jezdit v případě autobusů zhruba 40 procent tzv. ekologicky čistých vozů, to znamená buď na alternativní, nebo kombinovaný pohon. DPP proto avizoval, že se zaměří na nákup a rozvoj autobusové dopravy na elektřinu a zároveň začne zkoušet autobusy na vodíkový pohon.
Zdroj: ČTK

Nejčtenější kategorie
Chytré město
420
Energetika
464
IT
324
Dotace a Finance
1289
Odpady
237

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze