Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceChytré městoIT

  Výherci Zlatého Erbu obdrželi od Miloše Vystrčila pamětní listy  

  Výherci 24. ročníku Zlatého erbu, prestižní soutěže o nejlepší webové stránky měst a obcí, v úterý 23. 8. 2022 převzali pamětní listy z rukou předsedy Senátu Parlamentu ČR Miloše Vystrčila. Slavnostní předávání proběhlo jako tradičně v Rytířském sále ve Valdštejnském paláci. Účastníky po skončení ceremoniálu čekala i krátká vedená exkurze po prostorách sídla Senátu.

  Ceremoniál zahájil proslovem Miloš Vystrčil, který účastníkům pogratuloval k ocenění v soutěži a vyzdvihl přínos soutěže samotné.

  „Přínos Zlatého erbu vidím především v tom, že pomáhá městům a obcím vylepšovat weby.  Obecní weby i přes nízkou návštěvnost vnímám v současné době sociálních sítí jako platformu, na kterou se mohu spolehnout, že na ni vždy najdu pravdivé a užitečné informace.“

  Následně slovo dostal ředitel soutěže Tomáš Holenda, který nechal vzpomenout na „otce zakladatele“ a jejich přínos k rozvoji webů měst a obcí skrze Zlatý erb. Zlatý erb v roce 1999 založili Jan Savický, zakladatel jihlavské firmy Webhouse, František Dohnal, bývalý primátor města Jihlavy a hejtman Kraje Vysočina, a Tomáš Renčín, ředitel konference ISSS a předseda spolku Český zavináč, který soutěž Zlatý erb vyhlašuje.

  „Dobře zpracovaný web obce, který splňuje všechny zákonem dané nezbytnosti, navíc pomáhá úředníkům v práci. Čili úředníci se pak nesmí leknout, že budou mít na úřadech prázdno, jelikož si občané všechno zařídili přes web,“ řekl v nadsázce poslední řečník Tomáš Renčín.

  Ocenění v podobě pamětního listu převzali také zástupci Královéhradeckého kraje. Jejich datový portál Data KHK se stal nejinovativnější elektronickou službou v republice.

  „Pamětní list, který jsme obdrželi z rukou předsedy Senátu Parlamentu České republiky Miloše Vystrčila vnímáme jako významné ocenění práce celého týmu, který stojí za datovým portálem DATA KHK a každý den data z nejrůznější oborů shromažďují, třídí, analyzují, a především je zpracovávají do přehledné podoby, aby je mohla využívat co nejširší veřejnost,“ řekl první náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Pavel Bulíček odpovědný za oblast informačních technologií a inovací.

  Foto: Kancelář senátu
  Zdroj: Zlatý Erb

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze