Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré městoDoprava a Infrastruktura

  Vzdálené detektory budou sledovat dopravu

  V Českých Budějovicích už bylo nainstalováno 114 strategických detektorů na 36 profilech, které jsou určeny pro sledování dopravy (intenzita, klasifikace dopravního proudu, rychlost vozidel). Další detektory budou nově osazeny na vybraných měřících profilech komunikací.
  „Jedná se celkem o 180 detektorů v 42 profilech. Osazeny budou přímo do konstrukční vrstvy vozovky a napájet je bude vlastní baterie. Snímaná data o provozu budou přenášena bezdrátově a agregována v centrálním prvku, který bude poskytovat výstup, mimo jiné, pro potřeby stávající dopravní řídicí ústředny. Zásadním přínosem jejich instalace je možnost kontinuálního sledování a vyhodnocování dopravní situace. Takto získaná data budou sloužit nejen pro dopravně inženýrské rozhodování, ale v budoucnu i pro dopravně závislé řízení, které bude pružně reagovat na aktuální dopravní situaci ve městě,“ říká náměstek primátora Viktor Lavička s tím, že aktuálně bylo ukončeno výběrové řízení na dodavatele. „Komise provedla hodnocení nabídek, posouzení podmínek účasti v zadávacím řízení a kontrolu dokladů před podpisem smlouvy. Vybraného dodavatele bude schvalovat rada města. Předpokládaný termín zahájení prací je v dubnu 2021 a jejich ukončení září 2021,“ dodává náměstek.
  Zdroj: Web města České Budějovice

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  364
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1078
  Odpady
  195

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze