Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoDoprava a Infrastruktura

Vzdálené detektory budou sledovat dopravu

V Českých Budějovicích už bylo nainstalováno 114 strategických detektorů na 36 profilech, které jsou určeny pro sledování dopravy (intenzita, klasifikace dopravního proudu, rychlost vozidel). Další detektory budou nově osazeny na vybraných měřících profilech komunikací.
„Jedná se celkem o 180 detektorů v 42 profilech. Osazeny budou přímo do konstrukční vrstvy vozovky a napájet je bude vlastní baterie. Snímaná data o provozu budou přenášena bezdrátově a agregována v centrálním prvku, který bude poskytovat výstup, mimo jiné, pro potřeby stávající dopravní řídicí ústředny. Zásadním přínosem jejich instalace je možnost kontinuálního sledování a vyhodnocování dopravní situace. Takto získaná data budou sloužit nejen pro dopravně inženýrské rozhodování, ale v budoucnu i pro dopravně závislé řízení, které bude pružně reagovat na aktuální dopravní situaci ve městě,“ říká náměstek primátora Viktor Lavička s tím, že aktuálně bylo ukončeno výběrové řízení na dodavatele. „Komise provedla hodnocení nabídek, posouzení podmínek účasti v zadávacím řízení a kontrolu dokladů před podpisem smlouvy. Vybraného dodavatele bude schvalovat rada města. Předpokládaný termín zahájení prací je v dubnu 2021 a jejich ukončení září 2021,“ dodává náměstek.
Zdroj: Web města České Budějovice

Nejčtenější kategorie
Chytré město
440
Energetika
497
IT
364
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze